Informacje

 • Mężczyzna wpadł do Wodogrzmotów Mickiewicza. Nie przeżył

  05-02-2019 16:55

  Na miejscu była straż i ratownicy TOPR

  Bezpieczeństwo w górach Foto: PAP/Grzegorz Momot | Video: TVN24

  Nie żyje mężczyzna, który w środę wpadł do Wodogrzmotów Mickiewicza. Jak przekazał kapitan Andrzej Król-Łęgowski z zakopiańskiej straży pożarnej, mężczyzna miał poważne obrażenia i zmarł w wyniku upadku. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

  We wtorek po południu służby otrzymały informację o starszym mężczyźnie, który wpadł do Wodogrzmotów Mickiewicza.

  Jak poinformował po godzinie 16 kapitan Andrzej Król-Łęgowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem, mężczyzna miał poważne obrażenia i w wyniku upadku zmarł.

  Akcja ratowników i straży

  Działania koordynowali ratownicy z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Wyciągnęli zwłoki mężczyzny na powierzchnię - przekazał strażak.

  Dodał, że na miejscu pracowały dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowinie Tatrzańskiej oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zakopanem. W akcji wzięli też udział ratownicy TOPR, którzy śmigłowcem przybyli na miejsce.

  Nieznana tożsamość i przyczyny

  Przyczyny wypadku nie są na razie znane. Ich ustaleniem zajmą się śledczy. - Na miejscu działa prokurator i policja. Na razie nie wiemy, jakie były okoliczności tego zdarzenia, czy było to samobójstwo czy też nieszczęśliwy wypadek. Będziemy ustalać wszelkie okoliczności zdarzenia - poinformował Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

  Nieznana jest też tożsamość mężczyzny. - W pobliżu nie było żadnych rzeczy osobistych. Nikt ze świadków nie rozpoznaje tej osoby. Przy ciele nie znaleziono również żadnych dokumentów - dodał Wieczorek.

  Wodogrzmoty Mickiewicza to wodospady w Tatrach Wysokich utworzone z trzech większych i kilku mniejszych kaskad. Znajdują się na potoku Roztoka, który wypływa z Pięciu Stawów Polskich. Są widoczne z drogi prowadzącej ku Morskiemu Oku.

   Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Cieszymy się ciepłem, słońcem, temperatura w ostatnich dniach wzrosła do 16 stop...

Tomasz Wasilewski

alt

Nietypowo wysoka jak na luty temperatura utrzyma się jeszcze przez kilka dni, a ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Dorit znad Bałkanów...