Informacje

 • "Miasto wyglądało jak w trakcie odwilży w lutym"

  28-07-2017 16:41

  Ulewy na Pomorzu

  Nad Chojnicami przeszły ulewy z gradem

  Kontakt 24

  Województwo pomorskie zmaga się z bardzo trudną sytuacją pogodową oraz z jej skutkami. W czwartek występowały intensywne deszcze, które zalały Gdańsk. W piątek nad Chojnicami i Czerskiem przeszło gradobicie.

  W piątek nad Polską przechodzą burze. Grzmi w wielu regionach, a opady są w niektórych miejscach intensywne. Sprawdź, gdzie grzmi.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał też ostrzeżenia przed burzami z gradem oraz możliwymi podtopieniami.

  Gradobicie

  To trwało dosłownie pięć minut. Wystarczyło jednak, by deszcz z gradem zalał ulice Chojnic i Czerska, miast w województwie pomorskim.

  Jak poinformował starszy kapitan Marcin Wróblewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach, do godziny 15.30 strażacy interweniowali sześć razy, z czego dwa razy w Chojnicach, a cztery razy w Czersku.

  Interwencje dotyczyły głównie wypompowywania wody z zalanych piwnic. Strażacy byli wzywani również do wypompowywania wody ze sklepu, oraz usuwania wody z dróg i ulic. W Chojnicach zostały podtopione ulice: Ogrodowa, Wysoka oraz Dworcowa, a w Czersku Wojska Polskiego.   

  Czwartkowe ulewy

  W czwartek w województwie pomorskim obowiązywało hydrologiczne ostrzeżenie trzeciego stopnia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Oznaczało ono, że woda w rzekach przekracza stany alarmowe.

  W Gdańsku zamykano ulice. Zbiorniki retencyjne zostały zapełnione po same brzegi. Do pomocy wzywano strażaków z innych powiatów.

  W województwie wciąż obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne, jednak z trzeciego stopnia spadło na drugi. Najgorsza sytuacja panuje na rzekach uchodzących do Zatoki Gdańskiej. Służby meteorologiczne informują, że w ciągu następnej doby sytuacja będzie się stopniowo poprawiać.

  Materiały z ulew w województwie pomorskim dostaliśmy na Kontakt 24.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się w zasięg wyżu znad Włoch, tylko na pó...