Informacje

 • Miejsce, które trzeba zobaczyć we Wrocławiu

  18-05-2017 17:07

  Dni otwarte Funduszy Europejskich

  Muzeum Miejskie we Wrocławiu

  Foto: Tomasz Smoliński/Wikipedia (CC BY 3.0); Film: TVN Meteo

  Ewenement, pokazujący całą historię Wrocławia, wpływy trzech stolic Polski i krajów ościennych na miasto. Siedziba królów pruskich. Pałac Królewski we Wrocławiu to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić.

  Z okazji dni otwartych Funduszy Europejskich można odwiedzić 1000 obiektów w całej Polsce, które zostały dofinansowane właśnie z tych środków. Jednym z nich jest Pałac Królewski we Wrocławiu.

  Barokowo-klasycystyczny pałac funkcję muzealną pełni od 1926 roku. Obecnie jest siedzibą Muzeum Historycznego (oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia). Uznaje się go za jeden z piękniejszych budynków we Wrocławiu.

  Zachowane są w nim pomieszczenia typowe dla baroku, których do naszych czasów pozostało niewiele, jak opowiadała Ewa Pluta.

  Zobacz całą rozmowę z Ewą Plutą o unikalnych elementach wnętrz Pałacu

  Muzeum prowadzi bogatą działalność naukową i edukacyjną, jest również organizatorem wielu wystaw czasowych, imprez kulturalnych i spotkań naukowych.

  Bogate zbiory prezentowane są na ekspozycji stałej „1000 lat Wrocławia”.

  - Wystawy z zeszłorocznej Europejskiej Stolicy Kultury, jaką był Wrocław, cieszą się ogromnym powodzeniem - mówił dyrektor instytucji, Maciej Łagiewski.

  Zobacz rozmowę z Maciejem Łagiewskim o Pałacu Królewskim i

  Muzeum Miejskie Wrocławia istnieje od 2000 roku i powstało poprzez połączenie trzech samodzielnych do tej pory placówek – Muzeum Archeologicznego, Muzeum Historycznego z działami: Militariów i Starym Cmentarzem Żydowskim, Muzeum Sztuki Medalierskiej. W tym samym roku utworzono także oddział Muzeum Sztuki Mieszczańskiej.

  Wszystkie obiekty Muzeum Miejskiego Wrocławia są zabytkami, które dla Śląska mają ogromne znaczenie historyczne, społeczne i kulturowe.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...