Informacje

 • Modlin i Kraków bezradne. Łódź na chwilę poddała się mgle

  17-11-2012 21:04

  Pogoda paraliżuje polskie lotniska

  Mgła utrudnia loty (na wideo: sytuacja w piątek wieczorem na Balicach)

  TVN24

  Ofensywa mgieł na lotniskach trwa w najlepsze. - Perspektywy na latanie dziś wieczorem i w nocy są słabe - prognozuje synoptyk TVN Meteo Artur. Jedynie we Wrocławiu oraz Katowicach aura znacząco nie powinna wpłynąć na pracę portów lotniczych.

  Na krakowskich Balicach powtarza się schemat z piątku. Rano problemy z mgłą, potem kilka godzin normalnego funkcjonowania, a późnym popołudniem kolejny atak mgieł. W sobotę udało się przeprowadzić tylko 21 operacji. Od godziny 16 wszystkie loty do i z Balic zostały odwołane lub przekierowane na inne lotnisko.

  Lepiej w niedzielę?

  Samoloty znów są przekierowywane na inne lotniska m.in. do Pyrzowic. - Niekorzystne warunki atmosferyczne według synoptyków mają się utrzymać do niedzieli - powiedziała rzeczniczka portu Urszula Podraza.

  Także rano wiele rejsów przekierowano do Katowic. Tak było m.in. z odlotami do Gdańska i Zurychu oraz przylotami z Girony, Paryża, Liverpoolu i dwoma z Londynu.

  Kłopoty krakowskiego portu utrzymują się od poprzedniego dnia. W piątek funkcjonował on normalnie tylko przez kilka godzin od południa do wczesnego wieczora. Tego dnia lotnisko zrealizowało połowę z 60 operacji lotniczych, które powinny się odbyć - loty odwołano lub przekierowywano do Pyrzowic.

  Modlin lata z Okęcia

  Od rana warunki pogodowe utrudniają też pracę portu w Modlinie. Na Lotnisko Chopina przekierowano międzynarodowe odloty m.in. do Londynu, Manchesteru, Liverpoolu, Paryża, Eindhoven i Barcelony. Pasażerów z Modlina na Okęcie wozi autobus. Podobnie z przylotami - samoloty kierowane są na główne warszawskie lotnisko.

  Łódź - poranne perturbacje

  Z utrudnieniami spowodowanymi przez mgłę rano zmagało się łódzkie lotnisko im. Władysława Reymonta. Nie wylądował tam samolot z Dortmundu, który został przekierowany na lotnisko w Pyrzowicach - poinformowała rzeczniczka łódzkiego portu Ewa Bieńkowska. 147 pasażerów, którzy czekali na lot, przewieziono autobusami.

  Około południa mgła opadła i samoloty lądują i startowały na łódzkim lotnisku. Wieczorem na chwilę warunki pogorszyły się i samolot z Dublina został przekierowany na inne lotnisko. Później sytuacja się poprawiła. - Przed godziną 21 widzialność na łódzkim lotnisku wynosiła 1800 metrów - poinformowała tvnmeteo.pl pracownica biura meteorologicznego łódzkiego lotniska.

  Na Okęciu bez znaczących utrudnień

  Dużo lepsza sytuacja panowała na warszawskim Lotnisku Chopina. Jego rzecznik Przemysław Przybylski poinformował, że mgła nie wpływa znacząco na pracę portu. Rano odwołano tylko loty krajowe z i do Krakowa oraz do Rzeszowa ze względu na warunki panujące na tamtejszych lotniskach. Połączenia międzynarodowe odbywają się "w miarę normalnie", choć odwołany został odlot do Pragi.

  Rzeszowska Jasionka nie mogła pracować

  Poranna mgła uniemożliwiła też pracę lotniska Rzeszów-Jasionka. Jak poinformował jego dyżurny, loty były niemożliwe ze względu na słabą widzialność. Z tego powodu wstrzymany został start samolotu z Warszawy, który planowo powinien był dotrzeć do Rzeszowa o godz. 9.00. Lot na tej trasie nie odbył się też w piątek wieczorem.

  Mgła utrudniała funkcjonowanie lotnisk w Polsce również w piątek.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • W Łodzi mgła
  j. w.
  ~inny /2012-11-17 17:28
 • brrrr......zimno!!!!!
  cos Wam ostatnio nie idzie z ta pogoda w Gnieznie teraz jest -1
  ~wiedzma /2012-11-17 14:59
 • BALICE TO PORAŻKA
  Wstyd. Dezorganizacja i nieuprzejmi zdezorientowani pracownicy. Jak kiedyś PKP
  ~Tomy /2012-11-17 14:11
 • Balice Norwegian
  Norwegian już ponad 2,5 godz. uparcie krąży koło Balic !
  ~sealife /2012-11-17 11:05
 • odwolany/przekierowany
  no np od tego,czy samolot ktory mial odleciec w ogole przylecial..czesto jest tak,ze poranne rejsy sa odwolywane bo np poprzedniego wieczora nie przylecial na 'nocowanie' samolot-ze wzgledu na np utrzymujaca sie mgle.A przekierowywane to jak juz samolot leci,a okazuje sie ze nie moze wyladowac :)
  ~cop /2012-11-17 10:36

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem deszczowej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, post...