Informacje
 • Nocne burze w Polsce. "Strażacy walczyli z ogniem, nad ich głowami tańczyły pioruny"

  02-09-2019 09:53 Zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24

  Wieczorne burze w Polsce

  Robert Koniec/ Kontakt 24

  W niedzielę wieczorem i w nocy nad Polską przemieszczał się front burzowy. Grzmiało w wielu regionach, między innymi na Pomorzu, w Wielkopolsce i na Podkarpaciu.

  W nocy z niedzieli na poniedziałek przez położoną w województwie kujawsko-pomorskim Kcynię przeszła burza, która doprowadziła do pożaru stogu słomy.

  Jak poinformował w rozmowie z tvnmeteo.pl kapitan Bartosz Walkowiak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Nakła, zgłoszenie o pożarze w Kcyni strażacy otrzymali o godzinie 20.55. W gaszeniu pożaru wzięło udział siedem zastępów straży pożarnej. Przyczyną było uderzenie pioruna.

  "Fotografując, dopiero po kilku minutach zauważyłem łunę, której wcześniej na zdjęciach nie było. Po przeanalizowaniu zdjęć zrobionych po trzysekundowej przerwie zauważyłem, że udało mi się ująć uderzenie pioruna i łunę ognia, jak się później okazało był to pożar stogu słomy. Strażacy walczyli z ogniem, nad ich głowami tańczyły pioruny. Na zdjęciach widać, jak uderzały w bliskiej odległości od prowadzonej akcji gaśniczej" - opowiadał nam Reporter 24 Robert Koniec.

  Grzmiało też na Wielkopolsce

  W niedzielę wieczorem przez północną część Wielkopolski także przeszły burze. Strażacy odnotowali w całym województwie 70 interwencji związanych ze zjawiskami atmosferycznymi. Zgłoszenia dotyczyły powalonych drzew i kliku zalanych ulic. Najwięcej zdarzeń - 30 - było w powiecie szamotulskim.

  Pokazujecie nam, jak pogoda była gwałtowna

  Na Kontakt 24 dostaliśmy Wasze relacje z burzowej niedzieli.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...