Informacje
 • Padał śnieg i marznący deszcz. "Powróciła zimowa aura"

  08-03-2013 16:41 Zimowe zdjęcia Reporterów 24

  Zima wróciła

  Kontakt Meteo/ jareczek30

  Polska znajduje się pod wpływem niżu „Xaver”, który przyniósł nad Polskę chłodne masy powietrza - opady śniegu i marznącego deszczu. Reporterzy Kontaktu24 pokazują, jak zima wygląda za ich oknami.

  "Po kilku dniach pięknej wiosennej pogody powróciła zimowa aura. Od rana sypie śnieg" - napisał Reporter24 stevenlodz. Na jego zdjęciach widać białą warstwę, która zdążyła już pokryć dachy budynków, jezdnie i chodniki oraz zaparkowane samochody.

  "Chłodem i śniegiem powitał nas dziś poranek w Łodzi" - potwierdza ObokNas55. "Drogi są białe i śliskie, ślady wiosny w ogródu jakby przycichły, a wiosenna aura przed dwoma dniami wydaję się być nierealnym snem" - dodaje.

  Jareczek30 z Krasnopola uchwycił moment, kiedy w zimowym słońcu wygrzewają się sarny. "Na Suwalszczyźnie jeszcze zimowy klimat, ale dzikie zwierzęta już wiosnę czują i wygrzewają się w promieniach Słońca" - napisał.

  Aurora przysłała zdjęcia ze słonecznych Pienin, a Gniewko fotografował na Mazurach.

  Marznie deszcz

  Nie wszędzie jednak sypie śnieg. Reporter24 Łukasz M sfotografował nietypowe zjawisko. "Drzewa, tuje oraz ogrodzenie pokryły się cienką warstwą lodu" - napisał.

  Będzie sypać przez cały dzień

  Śnieg pada w pasie centralnych regionów - od Wielkopolski po Lubelszczyznę. Zdążył już pobielić drogi m.in. w Poznaniu. Na zdjęciu z Lublina, które przysłał na Kontakt 24 internauta Darek, widać przyprószone śniegiem drzewa.

  Według prognozy pogody na piątek opady śniegu w centralnej Polsce utrzymają się przez cały dzień. Na południu przeważy deszcz ze śniegiem i deszcz. Natomiast w poniedziałek intensywnie śnieżyć ma już w całym kraju.

  CZYTAJ: Prognoza pogody na 5 dni

   

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
Trwa cisza wyborcza.W tym czasie forum będzie wyłączone

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez kilka dni temperatura nie wszędzie zdoła przekroczyć chociażby 20 stopni. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...