Informacje

 • Połamane drzewa, grad i deszcz.
  Burze na zdjęciach Reporterów 24

  25-04-2018 19:39

  Zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24

  Silne opady gradu w środę, Wielkopolska Foto: Kontakt 24 | Video: Kontakt 24/ jan_labedzki

  Nad Polską w środowe popołudnie i wieczór przemieszczał się front burzowy. W wielu regionach wyładowaniom towarzyszył silniejszy wiatr. Na Kontakt 24 przesyłaliście zdjęcia i nagrania, na których widać ciemne chmury, grad, a także połamane drzewa.

  W środę po południu i wieczorem przez Polskę przechodził front atmosferyczny, a wraz z nim burze oraz opady deszczu. Materiały przedstawiające sytuację pogodową w Waszych miejscowościach dostaliśmy na Kontakt 24. Burze przemieszczały się z zachodu na wschód.

  Sprawdź aktualną sytuację burzową

  Połamane drzewa

  Jednym z regionów, nad którymi przeszły burze, jest Wielkopolska. Zdjęcia połamanych drzew w miejscowości Rożnowo otrzymaliśmy na Kontakt 24.

  Według komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na terenie województwa wielkopolskiego przechodziły w środę burze z porywami wiatru od 60 do 70 kilometrów na godzinę. Lokalnie występowały porywy do 75 km/h.

  Jak poinformował dyżurny ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, strażacy dostali około 50 zgłoszeń. Wiatr powalił kilka drzew. Największe problemy spowodowane pogodą odnotowano w Szamotułach, Obornikach i Wągrowcu.

  Burze, deszcz i grad

  Padało między innymi w Miastku (woj. pomorskie). W Lęborku zaś (woj. pomorskie) opadom towarzyszyła burza. Na zdjęciach Reportera 24 MiastoLębork 2018 widać, jak podtopiona została jedna z ulic.

  W Wielkopolsce miejscami spadł grad. Reporter 24 jan_labedzki sytuację w gminie Pobiedziska określił jako "niezwykle intensywny, lecz krótki opad gradu". Dodał również, że "niektóre z kulek gradowych osiągały wielkość pięciogroszówki".

   

  Sprawdź prognozę pogody na noc i czwartek:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Procesy naturalne na lądzie, w wodzie i w powietrzu decydują o życiu na Ziemi. W...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepłe dni - z temperaturą powyżej 20 stopni - od tego weekendu będą rzadkością....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju rozległego niżu Elena znad północnej Norwegii....