Informacje
 • Połamane drzewa, zniszczone samochody. Skutki wichury

  13-06-2019 09:03 Prawie 150 interwencji na Pomorzu Zachodnim
  Burze w Szczecinie Foto: TVN24 | Video: TVN24

  Do niemal 150 interwencji wyjeżdżali zachodniopomorscy strażacy w związku z silnym wiatrem, który przeszedł nad regionem. Nawałnice powaliły wiele drzew. Nikt nie został poszkodowany.

  Ostatnie dni przynoszą gwałtowne zjawiska pogodowe. Obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne drugiego i pierwszego stopnia przed upałem i burzami z gradem.

  Od środowego wieczora strażacy otrzymali 146 wezwań związanych z pogodą. W pięciu przypadkach chodziło o uszkodzone przez wichurę dachy na domach, a w dziesięciu przypadkach o powalone na samochody drzewa - wynika z informacji, które przekazał dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Szczecinie.

  Strażacy nie odnotowali osób poszkodowanych w tych zdarzeniach.

  Wiatr łamał drzewa

  Najwięcej zgłoszeń strażacy otrzymali w środę wieczorem. Wyjeżdżali głównie, aby usuwać gałęzie połamane przez wiatr. Interweniowali przede wszystkim w Szczecinie i w powiecie gryfińskim.

  W Szczecinie wiatr złamał drzewa między innymi na ul. Budziszyńskiej, Wielkopolskiej czy w alei Niepodległości. Tam drzewo przewróciło się na sieć trakcyjną.

  Na terenie województwa doszło do awarii energetycznych. W środę wieczorem prądu nie miało 5,7 tysiąca odbiorców. Według informacji z godziny 6 rano w czwartek liczba ta zmniejszyła się do 350 odbiorców.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Już za kilka dni temperatura przekroczy 30 stopni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju niżu Theo znad Rosji i związanego z nim frontu atm...