Informacje
 • Polska pod śniegiem. Wasze pogodowe relacje

  03-01-2019 15:05 Materiały wysyłacie na Kontakt 24
  Na Dolnym Śląsku zrobiło się biało Foto: Kontakt 24/Jaga | Video: TVN24

  Zima rozgościła się w wielu regionach Polski. W Masywie Śnieżnika ratownicy GOPR musieli ewakuować czwórkę turystów, którzy nie mogli przedostać się do schroniska. Zimowe materiały przesyłacie na Kontakt 24.

  W czwartkowy poranek śnieg leżał nie tylko w górach, lecz także na nizinach. O godzinie 6 rano grubość pokrywy śnieżnej w Helu i Katowicach sięgała 6 centymetrów. Niewiele mniej - 5 cm - leżało w Gdańsku. 4 centymetry białego puchu odnotowano w Białymstoku i Elblągu. Cienką, centymetrową, warstwę śniegu odnotowano także w Poznaniu.

  Nie wszyscy mieszkańcy stolicy Wielkopolski byli przygotowani na nadejście zimy. Śnieg nie zaskoczył miejskich służb porządkowych. Poznańskie ulice i chodniki od rana były posypywane piaskiem.

  Turyści utknęli w rejonie Małego Śnieżnika

  Trudne warunki atmosferyczne panują w polskich górach. W rejonie Masywu Śnieżnika leży metr, a miejscami nawet ponad półtora metra śniegu. W tak trudnych warunkach nietrudno o zabłądzenie.

  W środę ratownicy z grupy wałbrzysko-kłodzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego musieli pomóc czwórce turystów, którzy mieli problem z dotarciem do Schroniska PTTK na Śnieżniku. Utknęli w rejonie Małego Śnieżnika.

  Jak informował ratownik GOPR Marek Grudzień, dwie osoby znajdowały się w pierwszym stopniu hipotermii. - Nie byli zbyt przygotowani do wycieczki w góry, chociaż wszystko mieli przy sobie, tylko w większości w plecaku, niepozakładane na siebie - przyznał ratownik. GOPR sprowadził grupę do schroniska, a następnie do Międzygórza.

  Zima na waszych zdjęciach i nagraniach

  Materiały pokazujące zimę w waszych miejscowościach przesyłacie nam na Kontakt 24.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...