Informacje

 • Poznań gości światową czołówkę jeździecką

  16-06-2017 20:58

  Prestiżowe zawody przyciągają wielu widzów

  Międzynarodowe Zawody jeździeckie

  TVN Meteo

  Poznań jest idealnym miejscem do organizacji międzynarodowych zawodów i imprez kulturalnych. W ten weekend organizowane są prestiżowe zawody jeździeckie, w których uczestniczy światowa czołówka zawodników.

  W Poznaniu od 15 do 18 czerwca odbywają się Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody, w których uczestniczy 100 zawodników. Zawodnicy podzieleni są na dwie grupy. W zawodach o wysokiej randze czterech gwiazdek startuje 60 zawodników. Są to najlepsi reprezentanci, którzy zakwalifikowali się do zawodów pod patronatem Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

  Jeździectwo wiąże się z wyrzeczeniami

  Rodzeństwo Nawojka i Mściwoj Kieconiowie, jedni z najlepszych reprezentantów Polski, odnieśli już pierwsze sukcesy.

  - Trenuje ponad dwadzieścia lat. To jest sport pełen wyrzeczeń. [Konie] to nie są maszyny, nie możemy odstawić ich do garażu i wyjechać sobie gdzieś na wakacje. 24 godziny na dobę musimy być przy koniach, musimy się nimi zajmować. My, jako jeźdźcy dbamy, bardziej o te wierzchowce niż o samych siebie - mówi Mściwoj.

  - Mój koń jest dosyć problematyczny, ponieważ to jest kobyła, która bardzo ofensywnie galopuje. Czasem nie spodoba się jej podłoże, ma zły dzień, więc naprawdę ciężko ją opanować. Jak to kobiety - dogadujemy się jakoś. Wszyscy pracujemy na jeden wspólny sukces - dodaje Nawojka.

  Szymon Tarant aktywnie uczestniczył przy organizowaniu zawodów.

  - Jeździectwo to jest moja pasja, kiedyś jeździłem konno, teraz organizuje zawody. Jestem gospodarzem toru i pełnię funkcję sędzi odpowiedzialnego za projektowanie torów przeszkód - mówił nam.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepła, jesienna pogoda trwała tylko przez kilka dni i już nie ma szans na jej p...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu znad Finlandii....