Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: pochmurno. 10-16 stopni

  13-10-2017 06:26

  Biomet będzie niekorzystny

  Na niebie zobaczymy sporo chmur

  Foto: flickr.com/Evgeniy Isaev (CC BY 2.0); Film: TVN Meteo

  W piątek będzie pochmurno, ale popada w naprawdę niewielu miejscach. Odczujemy chłód.

  W piątek utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie, jednak deszcz przelotnie spadnie już tylko na Suwalszczyźnie. Temperatura wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Podlasiu oraz do 16 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr zachodni, który na wschodzie osiągnie prędkość do 70 kilometrów na godzinę. Barometry w południe wskażą 1008 hPa, po czym należy spodziewać się wzrostu ciśnienia.

  Warunki biometeorologiczne

  Względna wilgotność powietrza w piątek będzie najwyższa na zachodzie i południowym zachodzie Polski - to właśnie w tych regionach przekroczy 80 procent. Na przeciwległym, północno-wschodnim krańcu higrometry wskażą co najwyżej 70 procent. W całej Polsce odczujemy chłód, a to z powodu chłodnego frontu atmosferycznego. Warunki biometeorologiczne będą w całym kraju niekorzystne.

  Prognoza dla poszczególnych miast

  TRÓJMIASTO

  Będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Termometry wskażą do 12 stopni Celsjusza. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr zachodni. W południe ciśnienie wyniesie 1019 hPa i wzrośnie.

  KRAKÓW

  Przeważnie będzie pogodnie. Temperatura wyniesie do 13 stopni Celsjusza. Umiarkowany wiatr zachodni momentami nabierze impetu. W południe ciśnienie wyniesie 994 hPa, a następnie wzrośnie.

  POZNAŃ

  Będzie dość pogodnie. Temperatura nie przekroczy 14 stopni Celsjusza. Powieje umiarkowany wiatr zachodni, który przybierze czasem na sile. O północy ciśnienie wyniesie 1010 hPa, a następnie wzrośnie.

  WARSZAWA

  Będzie pochmurno, choć z przejaśnieniami. Po południu pojawi się krótki i słaby deszcz. Temperatura maksymalna w piątek wyniesie 12 stopni Celsjusza. Zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, choć w porywach osiągnie prędkość do 60 kilometrów na godzinę. Ciśnienie wzrośnie, w południe barometry wskażą 1008 hPa.

  WROCŁAW

  W piątek należy spodziewać się umiarkowanego i dużego zachmurzenia oraz słupków termometrów, które wskażą nawet 15 stopni Celsjusza. Powieje umiarkowany wiatr zachodni, choć momentami nabierze on impetu. W południe ciśnienie wyniesie 1010 hPa, po czym wzrośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Mróz na razie będzie słabnąć, ale wkrótce wróci z nową siłą....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu znad Karkonoszy, jedyn...