Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: porywisty wiatr, deszcz i deszcz ze śniegiem

  06-12-2017 06:33

  W nocy temperatura spadnie do zera

  Wiatr będzie porywisty

  Shutterstock

  Środa zapowiada się dość chłodno i wietrznie. W całym kraju przewidywane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Aura niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

  Na środę prognozuje się zachmurzenie duże, okresami spadnie też do 5-10 litrów na metr kwadratowy deszczu, a na Suwalszczyźnie i Podlasiu również deszczu ze śniegiem. Temperatura wzrośnie do 4 stopni Celsjusza na wschodzie i południu, do 6 stopni Celsjusza w centrum kraju oraz do 8 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach powieje z prędkością do 80 km/h na Wybrzeżu i 60 km/h w głębi kraju.

  Warunki biometeorologiczne

  Bardzo wysokiej wilgotności powietrza - powyżej 90 procent - powinniśmy spodziewać się ściśle wzdłuż północnej i wschodniej granicy, choć dopisze też w Tatrach. Najniższą wartość higrometry odnotują na południowym zachodzie Polski. Odczujemy, że jest chłodno, wietrznie i wilgotno, przez co warunków biometeorologicznych nie sposób określić inaczej niż na niekorzyść.

  Prognoza pogody dla poszczególnych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno z opadami deszczu. Termometry wskażą do 6 stopni Celsjusza. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 60 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 1001 hPa, zawaha się.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno z opadami deszczu. Temperatura nie przekroczy 7 stopni Celsjusza. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 60-80 km/godz. Ciśnienie około południa wyniesie 1010 hPa, po czym zacznie się wahać.

  POZNAŃ

  Pochmurno z opadami deszczu. Termometry wskażą do 7 stopni Celsjusza. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 1007 hPa i będzie się wahać.

  WROCŁAW

  Pochmurno z opadami deszczu. Temperatura wyniesie do 7 stopni Celsjusza. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 1008 hPa, po czym zacznie się wahać.

  KRAKÓW

  Pochmurno z opadami deszczu. Temperatura wyniesie do 4 stopni Celsjusza. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 50 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 997 hPa, ale będzie się wahać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W ostatnich dniach mamy do czynienia z piękną, słoneczną pogodą. Trochę chłodnie...

Tomasz Wasilewski

alt

Do połowy października będzie ciepło, a na południu Polski nawet ponad 20 stopni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju wyżu Ulf znad południowej Ukrainy. ...