Informacje
 • Różne oblicza Ciechocinka

  24-06-2017 16:17 Znajdziemy tu unikatową naturę i bogatą ofertę kulturalną

  Atrakcje w Ciechocinku

  TVN Meteo

  Uznawany za perłę polskich uzdrowisk. Ciechocinek to największy kurort położony na nizinach. Wszystko zawdzięcza źródłom leczniczej solanki. Oprócz tego Ciechocinek jest miastem kultury. Przyciąga turystów swoją unikalną roślinnością.

  W mieście znajdują się największe na kontynencie tężnie tworzące unikalny mikroklimat wspomagający leczenie dróg oddechowych.

  - Tężnie solankowe zdecydowanie trzeba w Ciechocinku zobaczyć. Najstarsze, największe, podejrzewam w Europie i w świecie, nie ma takich drugich - informuje przewodnik Roman Paczkowski.

  Ciechocinek to nie tylko uzdrowisko, ale też raj dla przyrodników. Będą zachwyceni ogromnymi ciechocińskimi parkami, bliskością przepięknej Wisły i 300 tysiącami sadzonek kwiatów co roku wysadzanych w całym mieście.

  Festiwal niejednej piosenki

  Leszek Dzierżewicz - burmistrz Ciechocinka - dodaje, że co roku w mieście odbywają się festiwale, m. in. Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej, Festiwal Happy Jazz czy Festiwal Blues bez Barier. Koncerty i przedstawienia odbywają się często w stylowych wnętrzach Teatru Letniego. Zabytkowy, secesyjny budynek, powstały w roku 1891, jest jednym z trzech tego typu drewnianych obiektów w Europie.

  Unikalna natura przyciąga turystów

  Miasto z każdej stron otacza przyroda. To kilka hektarów pięknych parków ze starodrzewem i ogromną liczbą chronionych, unikalnych gatunków drzew. Bogactwo zieleni również decyduje o wysokich walorach tutejszego klimatu. Najciekawszym elementem naturalnego otoczenia miasta jest objęty programem Natura 2000 rezerwat słonorośli. Przed dawnymi Łazienkami nr III, na całej szerokości zieleńca, znajdują się słynne dywany kwiatowe, których układ i kompozycja zmieniane są każdego roku. Na ich obsadzenie zużywa się ok. 9 tysięcy sadzonek roślin.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...