Informacje
 • Schyłek wakacji rozczarowuje pogodą.
  Aura nie sprzyja wypoczynkowi

  25-08-2018 19:59 Nad morzem lepiej niż w górach
  Ratownik TOPR i turyści o warunkach w Tatrach Foto: TVN24 | Video: TVN24

  Wiele osób korzysta z ostatnich dni wakacji nad Bałtykiem lub górach. Pogoda jest jednak daleka od idealnej. Temperatura znacznie spadła, a wielu regionach pada deszcz, miejscami intensywnie. W Tatrach panują trudne warunki dla turystyki.

  W sobotę aura nie dopisywała między innymi w Tatrach. Na Kasprowym Wierchu było zaledwie 9 stopni Celsjusza. Opady trwały od samego rana, utrudniając turystom wysokogórskie wycieczki.

  - Przyjechaliśmy tutaj ze Stanów. Chcieliśmy zobaczyć, jak tu u nas w górach jest i skucha - skarżył się jeden z nich. - Nic nie widać - dodał.

  - Na pewno trzeba być przygotowanym na jakieś opady, mieć dobre buty. My z dziećmi nie wybieramy się na wycieczki po szlakach - mówił inny.

  Niesprzyjające warunki dla turystów

  Przed trudnymi warunkami w górach przestrzegają ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Szlaki niżej położone są mokre, błotniste. Jeżeli chodzi o wędrówki wyżej w góry trzeba się liczyć, że dodatkowo jest ograniczona widzialność - przestrzegał jeden z ratowników. Zalecił, żeby przed wyjściem w góry monitorować na bieżąco prognozę pogody.

  O niesprzyjających warunkach do wędrówek informuje również Tatrzański Park Narodowy. "W związku z dużymi opadami deszczu, szlaki mogą być mokre i śliskie, na odcinkach leśnych błotniste. Niski pułap chmur utrudnia widoczność powyżej górnej granicy lasu. (...) Prosimy o ostrożność" - czytamy w komunikacie turystycznym na stronie internetowej TPN.

  Lepiej nad Bałtykiem

  Pogoda jest nieco bardziej łaskawa dla wypoczywających nad Bałtykiem. Opady deszczu są dużo słabsze, a przez chmury przebijają się promienie słońca. Temperatura powietrza wynosi około 20 stopni, jednak ratownicy zaznaczają, że woda w Bałtyku jest ciepła. W Międzyzdrojach jej temperatura dochodzi do 22 st. C.

  Niektórzy turyści są zadowoleni z takiego zwrotu w pogodzie, bo zwyczajnie mieli już dość upałów. - Te dni są dla nas niemal wybawieniem, że jest tak trochę chłodniej - mówiła jedna z plażowiczek.

  Przeciwnie wyrażał się turysta, który dopiero co przyjechał do Międzyzdrojów. - Mamy nadzieję, że będzie trochę lepsza ta pogoda - przyznał.

  Sprawdź prognozę pogody na najbliższe pięć dni

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...