Informacje
 • Silny wiatr i bardzo śliskie drogi.
  Wasze relacje z południa Polski

  14-01-2019 20:23 Zdjęcia i nagrania otrzymujemy na Kontakt 24
  Trudne warunki na polskich drogach Foto: s_bawor/Kontakt 24 | Video: Kontakt 24

  Spadające na drogę gałęzie i konary drzew oraz oblodzenia są przyczyną bardzo złych warunków jazdy na Opolszczyźnie. Ślisko jest w wielu południowych regionach Polski. Strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, gdyż na drodze tworzy się tak zwana szklanka.

  Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na drodze krajowej nr 46 w miejscowości Malerzowice Wielkie pod Nysą samochód ciężarowy stanął w poprzek drogi. Usunięcie przeszkody planowane jest przed godziną 19.30. Na utrudnienia mogą się natknąć kierowcy jadący drogą krajową nr 94 w okolicach Błotnicy Strzeleckiej, gdzie samochody ciężarowe mają problem z poruszaniem się po oblodzonej jezdni.

  Konary drzew zerwane silnym wiatrem są usuwane na drogach południa województwa w okolicach Nysy i Baborowa. Trudna sytuacja panuje na wielu drogach, gdzie na skutek marznących opadów dochodzi do oblodzenia jezdni. Strażacy nie odnotowali poważniejszych wypadków, jednak kierowcy jadący drogami w okolicy Opola mówią o licznych kolizjach.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed oblodzeniami w województwach: dolnośląskim, opolskim i łódzkim.

  Nocą nie będzie lepiej

  Synoptycy prognozują, że w nocy na wschodzie i południu kraju pojawią się opady śniegu. Będzie ślisko, opady mogą zamarzać. Kierowcy muszą spodziewać się również silniejszego wiatru, który na zachodzie rozpędzi się do 60-80 kilometrów na godzinę, a na południowym wschodzie do 60-70 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...