Informacje

 • Śląsk usuwa szkody po burzach. Strażacy wyjeżdżali ponad 200 razy

  09-07-2012 12:53

  Ulewy, wyładowania i gradobicia w niedzielne popołudnie

  Skutki nawałnicy w Rudzie Śląskiej

  Kontakt Meto/miguelk

  Liczne zalania budynków, powalone drzewa i połamane konary - to główne skutki burz z ulewami i gradem, które w niedzielę po południu przechodziły przez województwo śląskie. Strażacy musieli tam interweniować ponad 200 razy. Burze uszkodziły też linię energetyczną i 7 stacji transformatorowych, a w Wodzisławiu zniszczyły zabezpieczenia domów, które już wcześniej zostały pozbawione dachów.

  Burze z wiatrem, ulewnym deszczem i gradem wystąpiły w wielu miejscowościach województwa śląskiego. Do usuwania ich skutków straż pożarna wyjeżdżała ponad 200 razy. Interwencje związane były przede wszystkim z usuwaniem powalonych drzew i konarów oraz pompowaniem wody z zalanych pomieszczeń.

  Wodzisław ucierpiał kolejny raz

  W Mierzęcicach nawałnice spowodowały uszkodzenia 7 stacji transformatorowych oraz linii energetycznej w miejscowości Pilica. Dostaw prądu zostało pozbawionych ok. 220 odbiorców.

  Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego poinformowało w niedzielę, że po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku dni odnotowano zniszczenia w powiecie wodzisławskim, gdzie po wtorkowej burzy z domów zerwane zostały 22 dachy.

  - Część folii zabezpieczających budynki została zerwana, jednak na razie nie wiemy, jak duże są zniszczenia w ogóle - powiedział w niedzielne późne popołudnie dyżurny z Centrum.

  W Katowicach woda zalała m.in. osiedle Witosa.

  We wtorek poważne zniszczenia

  W wyniku wtorkowej burzy, która przeszła przez woj. śląskie w zeszłym tygodniu, zerwanych lub uszkodzonych zostało ponad 40 dachów - aż 22 w samym powiecie wodzisławskim i 10 w powiecie pszczyńskim. Zalanych zostało kilkadziesiąt budynków, m.in. izba przyjęć w szpitalu miejskim w Bytomiu. Prądu zostało pozbawionych kilkanaście tysięcy odbiorców w całym województwie.

  Zdjęcia Reporterów 24 z niedzielnych nawałnic:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • rura rura stalowa do wody na chmury
  Współczuję ,a wystarczy Chembuster lub najprostsza: rura rura stalowa do wody 3 4 cala 1 do 2m , trochę wiórów stalowych, butelka po napoju 1,5 l , 10 dkg kamieni kwarcowych, rękawiczki gumowe i 1 kg żywicy epoksydowej z utwardzaczem przeciąć butelkę nożyczkami w połowie posmarować wnętrze olejem wsypać kamyki do części z zakrętką włożyć wióry wsypać kamyki włożyć wióry wsypać kamyki włożyć wióry wsypać kamyki ubić aby zajmowało mało miejsca wymieszać żywicę i wlać do przygotowanej części butelki poczekać do stwardnienia żywicy usunąć części butelki nożem, nasunąć rurę w miejsce po zakrętce użyć można przewiązać do balkonu lub wkopać do ziemi
  ~artdawa4 /2012-08-08 17:43
 • Burza
  Noc 8/9 Lubartow mala burza kolo 20 potem od pld /zach. nadciągnela silna burza okolo 5 wyładowań doziemnych ulewa trwalo to okolo 4 godzin od 20 do 1-2 w nocy
  ~arabik /2012-07-09 12:22
 • Ale macie fajnie ..
  U mnie od czwartku żadnej burzy nie ma tylko sam deszcz :((
  ~Burzaa /2012-07-09 09:31
 • BURZA
  NAD WARSZAWĄ PRZECHODZI WŁAŚNIE POTĘŻNA BURZA:(
  ~KASIA /2012-07-09 00:06
 • katowice
  po ulewie o 19 nie dało sie dojechac do Chorzowa wszystkie tunele zalane i wypadkow masa
  ~danielk /2012-07-08 23:08

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Mokra i chłodna aura ma się ku końcowi. Na mapach pogody widać wyż, dzięki które...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie w zasięgu wyżu znad Morza Białego, jedynie ...