Informacje

 • Śnieg na południu, lód na północy. IMGW wydał ostrzeżenia

  21-01-2018 18:58

  Sprawdź, gdzie obowiązują

  Uwaga na ujemne temperatury

  Shutterstock

  Zima daje się we znaki. W niektórych regionach kraju noc zapowiada się ślisko, gdzie indziej pojawią się intensywne opady śniegu. Zostały wydane ostrzeżenia.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia w kilku regionach kraju. Na północy dotyczą one oblodzenia dróg i chodników, a na południu - intensywnych opadów śniegu.

  Uwaga na oblodzenie

  Województwo pomorskie

  Prognozuje się tam spadek temperatury powietrza poniżej 0 stopnia Celsjusza powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna powietrza i przy gruncie wyniesie od -8 st. C. do -5 st. C, lokalnie -10 st.C., nad samym morzem -3 st. C. Ujemna temperatura powietrza oraz oblodzenie będą się utrzymywać również w ciągu następnego dnia. Obecne ostrzeżenie obowiązuje przez całą noc, do godziny 7:30.

  Intensywne opady śniegu

  Beskid Śląski i Żywiecki

  Do godziny 5 w poniedziałek prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm, lokalnie do 20 cm.

  Województwo małopolskie - subregion południowy

  Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm, lokalnie do 20 cm. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 5 w poniedziałek.

  Bieszczady i Beskid Niski

  Przez całą noc do godziny 8 prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm, lokalnie do 20 cm.

  Co oznaczają ostrzeżenia?

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia informują, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej."

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Ocieplenie, które wszyscy odczuliśmy w niedzielę, potrwa tylko kilka dni....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy....