Informacje
 • Śnieg za oknem i arktyczne powietrze.
  Zimowy listopad na Waszych zdjęciach

  19-11-2018 07:56 Zdjęcia otrzymujemy na Kontakt 24
  Niedzielne opady śniegu w relacjach Reporterów 24 Foto: Ela/Kontakt 24 | Video: Kontakt 24

  W poniedziałkowy poranek mieszkańcy niektórych regionów Polski ujrzeli za swoimi oknami śnieg. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

  Za zimową aurę w Polsce odpowiada wyż Burckhard znad Skandynawii. To dzięki niemu napływa do nas zimne i wilgotne powietrze pochodzenia arktycznego.

  Jest zimno, co potwierdzają poranne wskazania termometrów. Najniższą temperaturę odnotowano w górach: na Kasprowym Wierchu było -9,5 stopnia Celsjusza, a na Śnieżce -8,5 st. C. W Zakopanem zarejestrowano -5,3 st. C.

  Następne w kolejce są: Rzeszów (-4 st. C), Tarnów (-3,1 st. C), Bielsko-Biała (-2,8 st. C), Kłodzko i Krosno (-2,7 st. C), Jelenia Góra (-2,4 st. C). Mroźno było również w innych rejonach kraju. Między innymi w Lublinie (-2,2 st. C) i Łodzi (-1 st. C).

  W Warszawie temperatura nie spadła poniżej zera stopni, a termometry minimalnie pokazały 0,6 stopnia Celsjusza. W Poznaniu było jeszcze cieplej 2,2 st. C.

  Śnieżne relacje

  W niedzielę w kilku regionach Polski popadał śnieg, co pokazywaliście nam na zdjęciach i nagraniach. Podobna sytuacja miała miejsce ostatniej nocy.

  Przed nami pochmurny poniedziałek. Na południu i południowym wschodzie popada śnieg. W centrum spodziewamy się śniegu i deszczu ze śniegiem. Na północy lokalnie może się rozpogodzić, jednak zapowiada się tam deszczowy dzień.

  Na Kontakt 24 otrzymujemy od Was poniedziałkowe pogodowe relacje. Pokazujecie nam śnieg w Lublinie, Starachowicach, Tychach czy Stroniu Śląskim.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski napłynie powietrze z Afryki i za kilka dni może być u nas aż 27 stopni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju wyżu Leonore znad Rosji....