Informacje
 • Sztorm na Bałtyku i silny wiatr.
  Wasze relacje z północy Polski

  02-01-2019 19:24 Wiało z prędkością prawie 100 km/h
  W Kołobrzegu nadal silnie wieje Foto: BMcW/ Kontakt 24 | Video: Wojciech/Kontakt 24

  Na Bałtyku szaleje sztorm, plaże są pozalewane, woda wdziera się na ląd. Silny wiatr wiejący w nadmorskich województwach powalił drzewa i spowodował liczne zniszczenia. Bez energii elektrycznej pozostaje 3896 odbiorców - poinformowało w środę wieczorem Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

  "W wyniku silnego wiatru na terenie kraju (stan na godz. 17.30) bez energii elektrycznej pozostaje około 3896 odbiorców: woj. pomorskie - 2078, zachodniopomorskie - 1418, warmińsko-mazurskie - 400" - poinformował na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

  Dziesiątki interwencji

  Na terenie województwa pomorskiego straż pożarna interweniowała 82 razy w związku z silnym wiatrem, jaki pojawił się w nocy z wtorku na środę. O liczbie interwencji poinformował rzecznik prasowy pomorskiej straży pożarnej Łukasz Płusa. Jak wyjaśnił, praca strażaków polegała głównie na usuwaniu powalonych przez wiatr konarów drzew. Najwięcej zdarzeń - 16, odnotowano w powiecie wejherowskim, w puckim -13, w słupskim - 12, a w kartuskim - 10.

  Drzewo spadło na samochód

  Również w województwie zachodniopomorskim silnie wiało. Tam strażacy odnotowali ponad 130 zdarzeń związanych z porywistym wiatrem. W Kołobrzegu drzewo spadło na dwa samochody. Zdjęcie łamanego drzewa otrzymaliśmy od Reportera 24. Jak napisał autor jsordyl1972trls, drzewo tylko częściowo uszkodziło samochód, na szczęście nikomu nic się nie stało.

  - Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 6.40. W wyniku warunków pogodowych, silnych wiatrów, przewróciło się drzewo. Drzewo spadając uszkodziło dwa pojazdy. Jeden poruszał się po ulicy Portowej, drugi był przy niej zaparkowany. W poruszającym się pojeździe znajdowały się dwie osoby, które same opuściły pojazd. Nie było innych poszkodowanych - poinformował rzecznik prasowy KM PSP w Kołobrzegu, młodszy kapitan Krzysztof Azierski.

  Alerty nad morzem

  Z ostrzeżeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w woj. pomorskim silny wiatr będzie wiał do godziny 12 w czwartek, natomiast w woj. zachodniopomorskim do godziny 18 w środę. Najsilniejsze porywy osiągające prędkość około 100 kilometrów na godzinę, występować mają w strefie brzegowej.

  Również synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia przed wzrostem poziomów morza powyżej stanów alarmowych dla województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego.

  ZDJĘCIA I FILMY CIEKAWYCH ZJAWISK ATMOSFERYCZNYCH WYSYŁAJCIE NA KONTAKT 24

   

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Wiltrud znad Morza Norweskiego i związanego z nim fro...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...