Informacje

 • "Taki mamy klimat i takie mamy pociągi". Śnieg wdarł się do wnętrza wagonu

  01-03-2018 16:48

  Koleje: badamy przyczyny

  Zima zaskoczyła kolej Foto: Internauta | Video:  

  Do pociągu relacji Przemyśl-Wrocław napadało śniegu. Rzecznik PKP Intercity zapewnia, że trwa postępowanie wyjaśniające przyczynę zdarzenia. Tymczasem podobna sytuacja wystąpiła - jak wynika z otrzymanych przez nas relacji - w co najmniej jeszcze jednym składzie.

  Zima nadeszła do Polski z opóźnieniem, kiedy już jednak uderzyła, to w całej swojej krasie: kilkunastostopniowy mróz, a miejscami również śnieg. W niedzielę kłopoty z tym związane odczuli pasażerowie pociągu Karpaty relacji Przemyśl-Wrocław. Śnieg wdarł się do środka wagonu.

  Kamil Kudzyń utrwalił na fotografiach zamieszczonych na Facebooku śnieżną biel pokrywającą wejście do wagonu numer 17 oraz miejsce łączenia z kolejnym wagonem. Śnieg przykleił się do drzwi, ścianek, podłogi, poręczy.
   

  "Taki przypadek tej zimy zdarzył się nam po raz pierwszy"

  - Oczywiście, takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Muszę zaznaczyć, że taki przypadek tej zimy zdarzył się nam po raz pierwszy - tak zareagowała na zdjęcia Agnieszka Serbeńska, rzeczniczka prasowa PKP Intercity. - Jesteśmy w tej chwili w trakcie wewnętrznego postępowania wyjaśniającego - dodała. Stwierdziła, że wymaga to skontaktowania się z dyżurnymi, konduktorami oraz wszystkimi osobami odpowiedzialnymi za tabor. Na razie - podkreśliła - nie można wskazać jednoznacznej przyczyny zdarzenia.

  - Szczęśliwie zima jest dla nas łaskawa i dotąd nie mieliśmy żadnych większych problemów, jeżeli chodzi o zakłócenia w ruchu naszych pociągów - zapewniała Serbeńska.

  W przypadku spóźnień można złożyć reklamację - za pośrednictwem strony internetowej, kas albo poczty. To samo dotyczy również innych niedogodności. - Jeżeli pasażer zauważy jakąś sytuację, musi ją zgłosić konduktorowi albo kierownikowi pociągu - powiedziała Serbeńska.

  Kolejny pociąg w śniegu

  Rzeczniczka zapewnia, że to pierwszy taki przypadek tej zimy, jednak zdjęcie podobnej sytuacji przesłał nam Internauta, podróżujący pociągiem relacji Przemyśl-Kołobrzeg. Widać na nich całkowicie zaśnieżone okno, przysypało również jeden z foteli. "I winą nie było niedomknięcie okna, tylko kompletny brak gumowych uszczelek przy nim" - podkreślił autor fotografii. Jak relacjonował, taka sama sytuacja panowała przy drzwiach wejściowych do wagonu.

  "W pociągach jest bardzo ciepło"

  Pasażerowie, pytani przez reporterkę TVN24 o opinię na temat tego, jak polskie koleje radzą sobie z zimą, przeważnie nie mają większych zastrzeżeń.

  - W pociągach jest bardzo ciepło i bardzo się cieszę, że możemy kupować miejscówki. Jadę bezpiecznie, mam swoje miejsce - chwaliła Pamela. Przyznała, że kilka lat temu widywała obrazki zaśnieżonych przedziałów, podobne do tych pokazywanych obecnie przez internautów, jednak w tym roku to się jej nie zdarzyło.

  Podobnego zdania była inna podróżna. - Jest ciepło naprawdę, jest superpociąg, naprawdę nie ma nic do zarzucenia - mówiła.

  Damian, który przedstawił się jako "pasażer, miłośnik i znawca transportu, także kolejowego" zaznaczył, że komfort podróży zależy od tego, jaki wybierze się pociąg. Przyznał, że w tych niższej klasy bywa chłodno, szczególnie w składach nazywanych przez kolejarzy "kiblami". - Taki mamy klimat i takie mamy pociągi - podsumował.

  "Tragicznie się jeździ"

  Korzystnych ocen nie podzieliła Zosia. - Tragicznie się jeździ - powiedziała ze śmiechem. - Czasami nie ma dużego mrozu, a pociąg się opóźnia. I czasami (przedziały) potrafią być zimne - narzekała. - Często jeżdżą stare składy - dodała.

  Jej zdaniem do zasypania wnętrza wagonu przez śnieg może dochodzić z powodu otwierania okna. - Jechałam może półtora tygodnia temu, dziecko małe w pociągu, a jakiemuś panu było gorąco - opowiadała.

  - Jeśli ktoś otworzy okno to przecież konduktor nie jest w stanie nawet przejść jak śnieg pada, żeby zgarnąć ten śnieg i je zamknąć - przekonywała.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • tania sensacja
  obsłudze napewno zabrali pieniadze i oprzykladnie ukarali bo niewzieli łopati nie odgarniali
  ~tania sensacja /2018-03-22 13:45
 • rzeczniczka the best
  pierwszsy raz snieg nawiało hehehehe
  ~tania sensacja /2018-03-22 13:42
 • No i co?
  Faktycznie mi sensacja. No i co takiego się stało? Taki mamy klimat.
  ~d4g658 /2018-03-01 21:47
 • Zima
  Wielkie halo o śnieg w zimie. Jak coś nie pasuje to po co jeżdżą pociągami. Niech jeżdżą samochodami i problemu nie ma.
  ~Karmi /2018-03-01 20:51
 • znam to
  Jak wracałem z domu do Wro na studia, to nie jeden raz zimą tak pociąg wyglądał. A to nie zamierzchłe czasy, tylko kilka lat temu ;).
  ~parowkozerca /2018-03-01 20:41

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Zimne powietrze z Arktyki i Rosji będzie często napływać do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy. ...