Informacje

 • Tatry kuszą w końcu lata

  10-09-2012 18:09

  Popularne szlaki w obiektywie internautki

  Tatry kuszą w końcu lata

  Koniec wakacji w Tatrach był pogodny

  Kontakt Meteo/Jaga_

  Skaliste szczyty na tle błękitnego nieba, przejrzysta woda górskich jezior, piknik na zielonych zboczach - zdjęcia Jagi_ z Tatr sprawiają, że chce się pakować plecak i łapać pierwszy pociąg do Zakopanego. Tym bardziej, że wrzesień to bardzo dobry czas na górskie wędrówki. A w najbliższych dniach można też liczyć na sprzyjającą pogodę.

  Koniec lata to dobra pora na wyprawę w góry. W drugiej połowie sierpnia i pierwszych dniach września na wyprawy po tatrzańskich szlakach dało się skusić wiele osób. Nie bez znaczenia była aura - znacznie pewniejsza niż na Wybrzeżu.

  Dobre warunki na szlakach

  "Jak na razie wrześniowa pogoda sprzyja turystom. W większości dni było dość ciepło i słonecznie. W Tatrach tłumy turystów" - poinformowało w poniedziałek Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w kronice na swojej stronie internetowej.

  "Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są bardzo dobre, tylko w godzinach rannych szlaki są mokre i śliskie" - podaje z kolei w komunikacie turystycznym Tatrzański Park Narodowy.

  Dowód na to można znaleźć na zdjęciach Reporterki 24 Jagi_, która właśnie w Tatrach spędziła ostatni tydzień wakacji. Odwiedziła kilka popularnych miejsc: Morskie Oko, Czarny Staw pod Rysami, Rusinową Polanę, Gęsią Szyję czy Bukowinę Tatrzańską.

  "Ratownicy mieli sporo pracy"

  Jaga_ fotografowała góry w słońcu, na tle pogodnego nieba, ale też o świcie i zachodzie słońca. Na zdjęciach z wyższych partii gór widać też mgły unoszące się nad dolinami. Jedno z nich, podpisane "Na ratunek", przypomina jednak, że nawet przy najładniejszej pogodzie wyprawa w góry to nie zwykły piknik.

  Potwierdza to TOPR. "Ratownicy mieli sporo pracy. Doszło do wielu interwencji. Niestety znów zdarzył się śmiertelny wypadek".

  Pamietajmy, że niebezpieczeństwa można uniknąć dzięki odpowiedniemu przygotowaniu do wędrówki. Wskazówki łatwo znaleźć w przewodnikach albo na stronie TNP, który informuje też o aktualnej sytuacji na szlakach i ewentualnych zagrożeniach.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Tatry
  Świetne zdjęcia!
  ~tekila /2012-09-10 21:51

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się solidnym mrozem, ale później czeka nas duży skok temper...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...