Informacje

 • "To już naprawdę musi być wiosna!".
  W Krakowie było 17 stopni

  27-02-2017 17:48

  Zobacz relacje Reporterów 24

  Pierwsze oznaki wiosny w Polsce

  Kontakt 24/Reporterzy 24

  Poniedziałek w całym kraju okazał się wyjątkowo ciepły, a pogoda - wiosenna. Świadczyła o tym słoneczna pogoda, budząca się do życia przyroda, a także temperatura, która na południu kraju podskoczyła do 17 stopni Celsjusza.

  Choć jeszcze trwa zima, aura 27 lutego zdawała się iście wiosenna. W całym kraju pięknie świeciło słońce, a do tego temperatura była wyjątkowo wysoka.

  17 stopni w Krakowie

  Najcieplej było na południu i południowym zachodzie. A najwyższa wartość temperatury wystąpiła w Krakowie, gdzie termometry w najcieplejszym momencie dnia wskazały 17 st. C. W Jeleniej Górze, we Wrocławiu, w Częstochowie, Katowicach i Bielsku-Białej było 15 st. C. Ciepło było także w centralnej Polsce, gdzie termometry wskazywały nawet 14 stopni. Taka wartość wystąpiła m.in w Warszawie, ale także w Łodzi, Kaliszu i w Sulejowie.

  "Wiosna dosłownie rozkwita"

  Także Reporterzy 24 wysyłali na skrzynkę Kontaktu 24 wiele materiałów, na których wyraźnie widać pierwsze oznaki wiosny. "Dzisiaj jest od rana tak piękny, wiosenny dzień, że nie dziw, iż wiosna dosłownie rozkwita" - pisała internautka Jaga_. Z kolei użytkownik o nicku Casimirus stwierdził, że "to już naprawdę musi być wiosna!".

  Wiosenne zdjęcia, na których widać zielone pączki oraz pierwsze krokusy, przebiśniegi, bazie, a także rozmaite owady dostaliśmy od Was m.in. ze Śląska, Dolnego Śląska i z Ziemi Lubuskiej.

  Wy także zrobiliście zdjęcia, na których widać pierwsze oznaki wiosny? Czekamy na Wasze materiały. Wysyłajcie je na Kontakt 24.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Lechu
  Przyszły tydzień ma być jeszcze cieplejszy
  ~ala /2017-02-28 10:37
 • Nie ma sie z czego cieszyc
  Budzaca sie do zycia przyroda w lutym? To niepokajacy objaw.Wyjatkowa ciepla pogoda o tej porze roku to tez niepokojacy objaw. A co bedzie,gdy na kwitnace rosliny 'uderzy' mroz.Zima nie powiedziala jeszcze ostatniego slowa.Przekonamy sie o tym juz w przyszlym tygodniu.
  ~Lech /2017-02-27 18:46

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju przez dłuższy czas ma płynąć zimne powietrze z północy....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem niżu Igor znad środkowego...