Informacje

 • "Trzeba się przygotować na zimową aurę". W Tatrach może spaść śnieg

  21-09-2018 18:57

  Weekendowe załamanie pogody

  Pogoda w następnych dniach Foto: Shutterstock | Video: TVN24

  W sobotę na tatrzańskich szczytach może spaść śnieg. - Zalecamy wybieranie szlaków w dolinach reglowych - ostrzega ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Adam Marasek.

  - Na sobotę zapowiadane jest załamanie pogody w Tatrach. Turyści przyzwyczajeni do wyjątkowo ciepłego i słonecznego września powinni przygotować się na zimowe warunki - powiedział ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Adam Marasek.

  Zimowa aura w Tatrach

  - Najlepiej chwilowo zmienić kierunek wędrówek z Tatr na Krupówki, dlatego że prognozy pogody są bardzo niedobre. W sobotę ma przyjść najpierw opad deszczu, który przemieni się w deszcz ze śniegiem, a wysoko w górach spadnie śnieg - opowiadał Marasek.

  Śnieg z deszczem może padać nawet w Zakopanem. Powyżej tysiąca metrów nad poziomem morza może wystąpić stała pokrywa śniegu. W najwyższej części Tatr w najbliższych dniach może spaść nawet 20 centymetrów śniegu. Według prognoz wszystkie trudniejsze eksponowane szlaki będą zasypane.

  - Choć większość turystów jest teraz nastawiona na letnie warunki, chwilowo trzeba będzie się przygotować na zimową aurę. Zalecamy wybieranie szlaków w dolinach reglowych - zakończył ratownik.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W ostatnich dniach mamy do czynienia z piękną, słoneczną pogodą. Trochę chłodnie...

Tomasz Wasilewski

alt

Do połowy października będzie ciepło, a na południu Polski nawet ponad 20 stopni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się w zasięgu wyżu Wiktor znad północnej Ukrainy....