Informacje

 • Ulewa w Poznaniu i okolicach. Wstrzymany ruch tramwajów, auta uwięzione pod wiaduktami

  12-07-2018 07:29

  Wielkopolska ofiara opadów

  Oberwanie chmury nad Poznaniem Foto: TVN24 | Video: TVN 24

  W środę wieczorem w Wielkopolsce spadło tyle deszczu, że straż pożarna musiała interweniować 127 razy. Najczęściej wzywana była w Poznaniu.

  Ponad 120 razy interweniowali w środę do godz. 23 wielkopolscy strażacy po ulewnych deszczach, które wieczorem przeszły nad regionem. Około 80 zdarzeń dotyczyło Poznania i powiatu poznańskiego.

  Nie jeździły tramwaje

  W mieście strażacy zajmowali się głównie wypompowywaniem wody z zalanych piwnic. Z powodu zalania torowiska pod rondem Kaponiera nie jeździły tramwaje na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju.

  - Studzienki kanalizacyjne nie nadążały z pobieraniem wody. Po przyjeździe zastaliśmy tylko większą kałużę, woda zdążyła już zejść - informował dyżurny Wojewódzkiej Straży Pożarnej.

  Strażacy wypompowywali też wodę z zalanej szkoły przy ul. Rycerskiej, z piwnic szpitala przy ul. Przybyszewskiego oraz z pomieszczeń stadionu miejskiego.

  Woda uwięziła auta

  Jak poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej młodszy brygadier Sławomir Brandt, poza stolicą regionu i okolicznymi gminami strażacy interweniowali też m.in. w Krotoszynie. W Krotoszynie woda zalała parking i dojazd do szpitalnego oddziału ratunkowego. W okolicach Lubonia zalana została droga krajowa nr 5. W kilku miejscach pod wiaduktami woda uwięziła auta.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Ulewa
  No i co takiego sie stało ? deszcz padał i zalało ulice ? no to sensacja jakiej nie było jeszcze , zamiast sie nudzić i pisać o bzdurach to do roboty i kanalizacje przeczyścić tylko o czym będą później pisać BURZE
  ~BAX /2018-07-12 09:18

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Cieszymy się ciepłem, słońcem, temperatura w ostatnich dniach wzrosła do 16 stop...

Tomasz Wasilewski

alt

Nietypowo wysoka jak na luty temperatura utrzyma się jeszcze przez kilka dni, a ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Dorit znad Bałkanów...