Informacje
 • Uwaga! Idą kaczki.
  Strażnicy pomogli ptasiej rodzince

  12-06-2018 20:55 Sytuację uwieczniła kamera monitoringu miejskiego
  Nie żyje Trevor - najbardziej samotna kaczka świata Foto: Urząd Miasta Legnicy | Video: Trevor the Duck/Facebook

  Dokąd chciała dojść kacza matka z gromadką młodych? Tego niestety nie wiemy. Pewne jest jednak, że na jej drodze znalazła się co najmniej jedna poważna przeszkoda - ulica. Na pomoc ruszyli legniccy strażnicy miejscy.

  Legniccy strażnicy miejscy w sobotę dostali zgłoszenie o kaczce, która z gromadką kaczuszek znajdowała się na ruchliwej ulicy. Chodziło o skrzyżowanie ulic Fryderyka Skarbka i Muzealnej.

  Z pomocą ruszył patrol PSI (Eko patrol), a całą sytuację zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego.

  Na pomoc kaczkom

  Na nagraniu opublikowanym na portalu społecznościowym widać, jak jeden ze strażników wstrzymał na chwilę ruch i bezpiecznie przeprowadził kaczą rodzinkę na drugą stronę ulicy Muzealnej. Wkrótce dołączył do niego drugi funkcjonariusz.

  - Nie chcieliśmy robić zbyt dużego zamieszania na samym skrzyżowaniu, stąd też funkcjonariusze podjęli decyzję, żeby kaczki przeprowadzić w okolice mniej ruchliwe. W okolicach ulicy Gwarnej, przy sądzie, kaczki zostały odłowione. Następnie funkcjonariusze przetransportowali je do środowiska naturalnego, w okolice rzeki Kaczawy, gdzie zostały wypuszczone - poinformował Jacek Śmigielski, starszy inspektor Straży Miejskiej w Legnicy. Jak dodał, kaczki są całe i zdrowe. - Jak widać na nagraniu, kaczki są bardzo zdyscyplinowane. Nie było żadnych problemów. Tutaj mieszkańcy i kierowcy również wykazali zrozumienie i cierpliwość. Kaczki zostały przeprowadzone bezpiecznie przez ruchliwą trasę - dodał Śmigielski.

  Na pomoc zwierzętom

  Śmigielski na pytanie, czy często potrzebna jest interwencja Straży Miejskiej w tego typu sprawach odpowiedział, że najczęściej zdarzają się interwencje dotyczące psów, ale są też takie, gdzie potrzebna jest pomoc przy ptactwie miejskim. Dodał, że służby otrzymują też wezwania do zwierząt egzotycznych.

  To miejsce nie jest jedynym, w którym kaczki potrzebują pomocy. - Nieopodal, w Kwietniku, na stacji benzynowej, kaczka co roku wije gniazdo i co roku mamy zgłoszenia, że pod klombem znajdują się młode kaczki, bądź też jajka - dodał na koniec.

  Pod koniec maja kaczki wchodziły nawet do budynków:




Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Kaczk
  Az milo popatrzec
  ~Az11 /2018-08-07 15:07

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...