Informacje

 • W górach zima na całego. Nawet przystanek bardziej przypomina igloo

  20-04-2017 16:50

  W Tatrach obowiązuje 4. stopień zagrożenia lawinowego

  Śnieg, śnieg, wszędzie śnieg

  TVN24

  - Non stop sypie. Wczoraj cały dzień padało, dzisiaj też - mówi jeden z mieszkańców Zębu, rodzinnej miejscowości Kamila Stocha. I rzeczywiście, na szczytach gór leżą już dwa metry śniegu. Ogłoszono też czwarty stopień zagrożenia lawinowego.

  Południe Polski od wtorku zmaga się z intensywnymi opadami śniegu. W pobliżu Gubałówki leży go 40-50 centymetrów. To i tak nic w porównaniu z tym, co dzieje się wysoko w Tatrach. Na Kasprowym Wierchu są dwa metry śniegu.

  Życie mieszkańcom gór utrudniają także wręcz zimowe temperatury. Wysoko w Tatrach termometry pokazały -10 stopni Celsjusza.

  Zagrożenie lawinowe

  W związku z zalegającym śniegiem Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ogłosiło czwarty stopień zagrożenia lawinowego. - Jest bardzo niebezpiecznie wysoko w górach - mówi reporter TVN24 Mateusz Półchłopek. Jak dodaje, piąty - najwyższy - stopień w Polsce praktycznie nie występuje. - TOPR-owcy apelują, żeby w takich warunkach nie wychodzić w góry - zaznacza.

  Nadal jest zimno

  Najbliższa noc dla mieszkańców Małopolski będzie nadal mroźna. Termometry wskażą minimalnie -5 stopni, będzie też wiał umiarkowany wiatr północno-zachodni. W piątek temperatura maksymalna wyniesie 8 stopni, jednak może mocniej powiać.

  Mieszkańcy podzakopiańskiego Zęba pytani o to, kiedy spodziewają się powrotu wiosny, odpowiadają jednak zdecydowanie: w czerwcu.

  Zobacz, jak wyglądały ostatnie dni w Polsce:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepła, jesienna pogoda trwała tylko przez kilka dni i już nie ma szans na jej p...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu znad Finlandii....