Informacje
 • W Tatrach zginął turysta.
  Warunki w górach nadal są trudne

  21-05-2019 15:17 Ratownicy apelują o ostrożność
  Bezpieczeństwo w górach Foto: flickr/Kamil Porembiński (CC BY-SA 2.0) | Video: TVN24

  Pod północną ścianą Świnicy w Tatrach ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odnaleźli we wtorek ciało turysty. Według służb Tatrzańskiego Parku Narodowego, warunki w górach są trudne.

  Jak poinformował ratownik dyżurny TOPR Andrzej Mikler, ciało mężczyzny zostało przetransportowane na pokładzie śmigłowca do Zakopanego. Mężczyzna najprawdopodobniej poślizgnął się i spadł z wysokości podczas wędrówki.

  Prawdopodobnie się zgubił

  Ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR), Marcin Józefowicz, w rozmowie z reporterem TVN24 powiedział, że rano schronisko na Hali Gąsienicowej potwierdziło, że jeden z turystów nie wrócił na noc. Wcześniej ratownicy otrzymali zgłoszenie o nieruchomych światłach w pobliżu jednego ze szczytów.

  - Zaczęliśmy poszukiwania. Powiązaliśmy to z tymi światłami w rejonie Świnicy. No i rzeczywiście, podczas przelotu śmigłowcem okazało się, że pod ścianą leży ciało - relacjonował Józefowicz. Mówił też, że zostało przetransportowane do szpitala, a następnie przekazane policji.

  Służby Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) informują, że powyżej górnej granicy lasu w dalszym ciągu panują warunki zimowe. - To jest regularna zima - dodał Józefowicz.

  - Śnieg jest ciężki, mokry i przepadający, co utrudnia poruszanie się. Trzeba zachować szczególną ostrożność, ponieważ łatwo się na nim poślizgnąć. Wybierając się w wyższe partie Tatr, w dalszym ciągu wskazane jest posiadanie sprzętu zimowego, takiego jak raki i czekan - czytamy w komunikacie TPN.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Już za kilka dni temperatura przekroczy 30 stopni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju niżu Theo znad Rosji i związanego z nim frontu atm...