Informacje

 • Widowiskowe chmury burzowe nad Ustką

  22-09-2018 17:52

  Nadeszło załamanie pogody

  Burzowe chmury nad Ustką (Grzegorz Zawiślak - Polish Storm Chaser/Polscy Łowcy Burz) Foto: Grzegorz Zawiślak - Polish Storm Chaser/ Polscy Łowcy Burz | Video: Grzegorz Zawiślak - Polish Storm Chaser/Polscy Łowcy Burz

  Do Polski napłynęło niestabilne powietrze, sprzyjające tworzeniu się groźnych zjawisk. Na nagraniu, które otrzymaliśmy z Ustki, widać widowiskowe chmury burzowe.

  W piątek nad Polskę napłynęła niestabilna masa powietrza z porywistym wiatrem. Pogoda sprzyjała też burzom i intensywnym opadom deszczu. Strażacy odnotowali prawie 1000 zgłoszeń. Według synoptyków z taką pogodą będziemy mieć do czynienia co najmniej do poniedziałku.

  Burzowa Ustka

  W sobotę w godzinach popołudniowych nad Ustką i Łebą występowały burze. Na nagraniu z soboty, które otrzymaliśmy od Grzegorza Zawiślaka z Polish Storm Chasers/Polskich Łowców Burz widać komórki burzowe rozwijające się nad ustecką plażą.

  - W niestabilnym powietrzu przemieszczają się liczne komórki konwekcyjne, generujące silne porywy wiatru i wyładowania atmosferyczne. Sama konwekcja jest bardzo malownicza. Możemy w tym momencie obserwować ładnie rozwinięte rdzenie opadowe, całe pasmo z ładnie prezentującymi się smugami - mówił na nagraniu Zawiślak.

  Po piątkowym załamaniu pogody

  W Ustce pogoda była groźna już w piątek. Wieczorem na Bałtyku wywróciły się dwie żaglówki z czworgiem dzieci na pokładzie. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) poinformowała, że powodem wywrócenia się żaglówek były złe warunki pogodowe. - Przyszło załamanie pogody prognozowane wcześniej i łódki z dziećmi się wywróciły - podały służby.

  Jak poinformowała Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni, z morza uratowanych zostało czworo dzieci. - Jedno jest trochę poobijane - zaznaczono. Na miejscu dziecku została udzielona pomoc medyczna.

  Czytaj więcej na tvn24.pl.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W ostatnich dniach mamy do czynienia z piękną, słoneczną pogodą. Trochę chłodnie...

Tomasz Wasilewski

alt

Do połowy października będzie ciepło, a na południu Polski nawet ponad 20 stopni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się w zasięgu wyżu Wiktor znad północnej Ukrainy....