Informacje
 • Wilk w potrzasku. Wpadł w pułapkę kłusowników

  28-02-2017 21:41 Wilk został opatrzony i dostał odpowiednie leki

  Wilk uratowany przez leśników

  Nadleśnictwo Drygały/Sebastian Bazar

  Leśnicy w województwie warmińsko-mazurskim znaleźli rannego wilka. Zwierzę wpadło w pułapkę zastawioną przez kłusowników. Na szczęście udało się je uratować.

  W środę 22 lutego pracownicy leśnictwa Myszki (Nadleśnictwo Drygały) podczas pracy znaleźli rannego wilka. Zwierzę wpadło we wnyki założone przez kłusownika.

  O zdarzeniu został powiadomiony Powiatowy Lekarz Weterynarii w Piszu, a ze względu na to, że wilk jest gatunkiem chronionym, powiadomiono również Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Olsztynie.

  Ciężkie przeżycia

  Weterynarz, który przybył na miejsce, aby pomóc zwierzęciu, musiał najpierw podać mu środek usypiający. Dopiero wtedy mógł opatrzyć rany wilka, podać mu niezbędne leki oraz wzmacniającą kroplówkę. Po około godzinie zwierzę się wybudziło i odeszło o własnych siłach wgłąb lasu. Leśnicy mają nadzieję, że mimo odniesionych obrażeń szybko odnajdzie się w swoim naturalnym środowisku i wróci do pełni sił.

  Duże zagrożenie

  Kłusownictwo stanowi duże zagrożenie dla dziko żyjących zwierząt w lasach. W tym samym czasie, niedaleko miejsca, w którym ratowano wilka, leśnicy znaleźli także dzika, który również wpadł w pułapkę kłusowników. Zwierzę niestety było już martwe. O

  Choć polskie prawo przewiduje kary dla kłusowników (na podstawie przepisów kodeksu karnego, prawa łowieckiego a także ustawy o ochronie przyrody), podobnych przypadków jak te z województwa warmińsko-mazurskiego nie brakuje.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • leśnym ludziom
  dziękuję,JESTEŚCIE WIELCY
  ~KRYSTYNA /2017-06-09 23:28
 • Leśnikom..
  dziękuję.
  malta /2017-03-01 07:43
 • metoda z przed wojny
  przed wojną (II światową) robiono tak. zimą złapanego kłusownika osądzano karą 3 mięsięcy wiezienia i wypuszczano do domu. a do odbycia kary wzywano go w lipcu sierpniu i wrześniu, kiedy najwięcej prac w polu. Żona następnej zimy sama pilnowała by nie kłusował. PROSTE :-)
  wiesiek_j /2017-03-01 01:27
 • Sukinsyny...
  Nic innego nie da sie powiedziec...
  ~Dag /2017-02-28 23:23

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski napłynie powietrze z Afryki i za kilka dni może być u nas aż 27 stopni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju wyżu Leonore znad Rosji....