Informacje
 • "Wrocławska sarna uwolniona ze śmiertelnej pułapki". Na głowie miała plastikową butelkę

  26-04-2019 06:49 Zwierzęcia poszukiwała grupa wolontariuszy
  Organizacja czyści oceany ze śmieci Foto: Piotr Walendowski | Video: The Ocean Cleanup

  Historia wrocławskiej sarny, która biegała z butelką na głowie, ma szczęśliwe zakończenie. Wolontariusze EkoStraży poinformowali, że zwierzę jest już wolne. W ostatnim czasie w poszukiwania zaangażowanych było wiele osób.

  Sarna pojawiła się w środę rano przy potoku Ługowina we Wrocławiu. Zwierzę spotkał pan Piotr, który uprawiał poranny jogging.

  - Myślałem, że to zwykła sarenka, ale widzę, że ma butelkę. Zacząłem do niej podchodzić. Nie liczyłem na to, że uda mi się tak blisko podejść - opowiadał mężczyzna w rozmowie z portalem tvnmeteo.pl.

  Sarna uciekła do potoku. Miała problemy, by z niego wyjść, jednak po chwili jej się udało stamtąd wydostać. Mężczyzna podszedł do sarny i próbował ją złapać, ale zwierzę odskakiwało. - I wtedy straciłem ją z oczu - dodał.

  "Nie może jeść, pić, ma ją też na oczach"

  - Zrobiło to na mnie bardzo duże wrażenie. Pierwsza moja myśl była taka, że ona jest chora, że ktoś założył jej gorset. Ale nie, widzę, że to jest obcięta butelka i włożyła w nią głowę. Najgorsze było to, jak sobie uświadomiłem, że ta butelka od dołu jest zamknięta. Zwierzę nie może jeść, ani pić, ma butelkę na oczach - opowiadał pan Piotr.

  Mężczyzna, gdy widział, że jemu samemu nie uda się uratować sarny, postanowił poszukać pomocy. Wydarzenie było na tyle dziwne, że nie każdy chciał mu uwierzyć.

  - Sarna z butelką na głowie, to brzmi trochę kosmicznie - opowiadał. Z pomocą przyszła mu jednak osoba z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, która przekazała mu numer do wolontariuszy z EkoStraży. W ten sposób rozpoczęła się akcja poszukiwawcza sarny.

  Wolontariusze EkoStraży apelowali w mediach społecznościowych, aby nie próbować łapać sarny w pojedynkę.

  - Kilka osób zaczęło szukać sarny i wieczorem ją znaleźli w innej części Wrocławia, jakiś kilometr od miejsca, gdzie ja ją znalazłem. Ponoć ją mieli, ale im się wyślizgnęła - tłumaczył pan Piotr. Mężczyzna postanowił umieścić zdjęcia na Facebooku, by nagłośnić sprawę.

  Poszukiwania wznowiono w czwartek po południu. Wieczorem udało się zlokalizować miejsce przebywania sarny. - Nie udało się nam, było bardzo blisko. Przeskoczyła ogrodzenie, ma jeszcze w sobie dużo siły - poinformowała po godzinie 21 w rozmowie z tvnmeteo.pl Anna Chrobot z EkoStraży.

  Ostatecznie jeszcze przed północą w czwartek EkoStraż poinformowała na swoim profilu o szczęśliwym finale historii. "Słynna wrocławska sarna uwolniona ze śmiertelnej pułapki, którą miała na głowie. Okazała się nią plastikowa butelka po wodzie. Dokonali tego mieszkańcy ulicy Arbuzowej we Wrocławiu. Dziękujemy! Sarna - już w pełni wolna - pobiegła w dal" - czytamy.
  Lekcja na przyszłość

  Pan Piotr ma nadzieję, że nagłośnienie tej sprawy da ludziom do myślenia.

  - Może kogoś to uświadomi, jakie są konsekwencje zaśmiecania. To jest problem plastików i bezmyślności - dodał na koniec pan Piotr.

   Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • lasy
  pełne
  ~smieci /2019-04-26 10:51
 • Nie zagladaj
  do butelki
  ~kcin /2019-04-26 10:29

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Majorką i Niemc...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...