Informacje
 • Wylinka pięciometrowego węża nad Wisłą. Służby proszą o ostrożność

  09-07-2018 11:14 Żart posiadacza węża?
  Gigantyczny pyton na Florydzie Foto: Animal Rescue Polska/Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt | Video: South Florida Water Management District/twitter.com

  Nad Wisłą znaleziono ponad pięciometrową wylinkę węża. Zwierzę może być niebezpieczne i stwarzać zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Służby podejrzewają jednak, że może być to głupi żart właściciela.

  Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland otrzymała zgłoszenie o znalezionej wylince węża. Do zdarzenia doszło nad Wisłą, na wysokości miejscowości Gassy i Cieciszew (powiat piaseczyński w województwie mazowieckim). Na miejscu rzeczywiście leżała wylinka, a po dokładniejszym sprawdzeniu terenu znaleziono w wysokich trawach drugą jej część. Wylinka miała długość 5,30 metra, a obwód około 50 centymetrów.

  Wylinka to zewnętrzna część powłoki ciała zwierząt zrzucana przy linieniu.

  Prośba o ostrożność

  Ekspert, który zbadał wylinkę, sądzi, że może ona należeć do pytona tygrysiego. Wylinka jest świeża, więc gad może być wygłodniały i agresywny. Jak czytamy na stronie Służby Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland, powiadomione zostały lokalne służby oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

  Ratownicy podejrzewają, że może być to nieśmieszny dowcip hodowcy węży, który podrzucił wylinkę swojego pupila na brzeg Wisły. Do momentu potwierdzenia tej informacji zakładają jednak, że zagrożenie dla życia ludzi jest realne i będą podejmować codzienne próby odnalezienia węża.

  Głupi żart?

  Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland apeluje do wszystkich o baczne obserwowanie okolicy oraz zwracanie uwagi podczas spacerów niedaleko Wisły. Na atak narażone są głównie dzieci oraz zwierzęta domowe. Wszystkie osoby, które natkną się na węża, jego wylinkę lub mają informację o jej pochodzeniu proszone są o kontakt z komendą Policji w Piasecznie pod numerem 22 60 45 213 lub Fundacją Animal Rescue Polska pod numerem 22 350 66 91.

  Animal Rescue Poland informują, że jeśli zgłosi się do nich osoba, która podłożyła wylinkę, gwarantują brak konsekwencji na tym etapie poszukiwań. Niestety, po zaangażowaniu się w akcję poszukiwawczą pozostałych służb sytuacja ulegnie zmianie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • A co jeśli to anaconda?
  Przecież jakiś psychopata mógł wyrzucić anacondę do Wisły.
  Piranie się już w naszych wodach zaaklimatyzowały.
  ~Seeb /2018-07-09 13:13
 • Masakra
  Niestety to nie jest żart, trwają poszukiwania tego węża ale pytanie brzmi dlaczego jest zgoda na posiadanie takich węży, potem komuś się nudzi i go wypuszcza i może dojść do tragedii
  ~Staszko /2018-07-09 10:36
 • zakazać wszystkiego
  ~kober może ciebie zakazać? na co komu taki ~kober? wszystkiego zakazać?
  ~zakazywacz /2018-07-09 09:37
 • Klimat
  Wyraźnie widać, że klimat się ociepla.
  cavok /2018-07-09 08:51
 • Wylinka
  Ludzie..w jakim kraju my żyjemy..Żeby można było podrzucić wylinkę węża i nie wiadomo kto to zrobił..Pewnie miliony takich węży jest w Polsce..Ciekawe po co my mamy w ogóle policję ?Tylko pieniądzę darmo brać i przywileje emerytalne..?
  tomek_sakowski /2018-07-09 07:29

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...