Informacje

 • Zalane domy i drogi, gradobicia.
  Wasze relacje z burzowego wtorku

  27-06-2017 22:00

  Zdjęcia i filmy dostaliśmy na Kontakt 24

  Nad Polską przechodzą burze

  Kontakt 24

  Nad południem Polski przeszły we wtorek wieczorem gwałtowne burze. Na Podkarpaciu intensywne opady deszczu zalały drogi, a także podtopiły domy. Jak podała straż pożarna, na terenie województwa odnotowano 45 zgłoszeń. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy także Wasze materiały obrazujące burze z gradobiciem w województwach opolskim i małopolskim.

  Na Kontakt 24 otrzymaliśmy Wasze materiały obrazujące burze z gradobiciem w województwach podkarpackim, opolskim i małopolskim.

  We wtorek nad południową częścią kraju pojawiły się gwałtowne burze. Obfite opady deszczu zalały ulice i podtopiły kilka domów w województwie podkarpackim, o czym informowaliście nas na Kontakt 24.

  Mł. bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie poinformował, że do godziny 20. strażacy otrzymali 45 zgłoszeń. Aż 30 dotyczyło powiatu jasielskiego.

  Jak dodał rzecznik, zgłoszenia nie były poważne. - Nikt nie ucierpiał. Strażacy wypompowują wodę z zalanych domostw, a także usuwają połamane konary drzew - tłumaczył strażak.

  Otrzymaliśmy także zdjęcia i nagrania z Małopolski oraz Opolszczyzny. Poza burzami miejscowo występowały tam również gradobicia, które udało się Wam uwiecznić.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Mokra i chłodna aura ma się ku końcowi. Na mapach pogody widać wyż, dzięki które...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie w zasięgu wyżu znad Morza Białego, jedynie ...