Informacje
 • Zima przypomniała sobie o Polsce.
  Piaskarki na ulicach, brak prądu

  29-01-2020 14:58 Relacje dostajemy na Kontakt 24
  Podhale pod śniegiem Foto: Piotr/Kontakt 24 | Video: TVN24

  W środę w wielu regionach kraju spadł śnieg. Na ulice miast wyjechały piaskarki - w Warszawie po raz pierwszy tej zimy. W województwie pomorskim opady śniegu spowodowały zerwanie linii energetycznych. Bez prądu pozostaje około 18,4 tysiąca odbiorców - poinformował we wtorek zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz. Pogodowe relacje wysyłacie na Kontakt 24.

  Nad Kaszubami ulokował się płytki niż, a na jego obrzeżu, po zachodniej, chłodniejszej stronie pada śnieg. Opady notowane są między innymi w Bieszczadach, Małopolsce, Pomorzu Gdańskich, Kujawach, Wielkopolsce, Mazowszu czy Ziemi Łódzkiej.

  Piaskarki na ulicach Warszawy

  W środę pierwszy raz tej zimy w stolicy spadł śnieg. Jak informuje IMGW, w Warszawie przez najbliższe dwa dni będzie się utrzymywać duże zachmurzenie i okresami opady śniegu i śniegu z deszczem. Około godziny 13 na ulice wyjechało 170 posypywarek.

  - Działania służb oczyszczania miasta obejmują 1500 kilometrów stołecznych ulic - czyli te, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. Pozostałe oczyszczane są między innymi na zlecenie urzędów dzielnic - poinformował Dział Komunikacji Społecznej Zarządu Oczyszczania Miasta.

  Rzecznik Zarządu Oczyszczania Miasta Magdalena Niedziałek w Warszawie podkreśliła, że zarząd na bieżąco kontroluje sytuację w stolicy, ponieważ - jak zaznacza - prognozy pogodowe wskazują, że śnieg w stolicy będzie jeszcze padać. W tym sezonie zimowym posypywarki wyjechały na ulice stolicy dopiero po raz ósmy. Wcześniej zabezpieczano ulice przed gołoledzią.

  Utrudnienia w Łodzi

  W południe aura w środę sprawiała też utrudnienia w Łodzi. Jak poinformowała rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi Agnieszka Magnuszewska, z powodu panujących na drogach warunków związanych z opadami śniegu, autobusy kursowały na swoich trasach z około 20-minutowym opóźnieniem.

  Bez prądu

  Jak poinformowała w środę rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na drogach krajowych pracuje 240 pojazdów do zimowego utrzymania. W związku z warunkami pogodowymi dyrekcja zaapelowała do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w ośmiu regionach Polski.

  Strefa opadów będzie przesuwała się w ciągu dnia na wschód. Śniegu nie spadnie dużo, ale momentami może padać intensywnie.

  "Województwo pomorskie - opady śniegu spowodowały zerwanie linii energetycznych. Bez dostaw prądu pozostaje około 18,4 tysiąca odbiorców. Naprawy trwają" - napisał we wtorek na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

  Pogoda na dziś

  Środa w prognozach synoptyków wygląda pochmurno. Padać będzie deszcz ze śniegiem i mokry śnieg do 1-5 litrów na metr kwadratowy, w górach spadnie do 5 centymetrów. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 3 stopnie w centrum kraju, do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim. Zachodni i południowo-zachodni wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie, w porywach do 50-70 kilometrów na godzinę, w górach do 90-110 km/h.

  Na Kontakt 24 wysyłacie zdjęcia, na których widać zimową pogodę:


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • gdzie drzewa
  wszedzie prawie choinki same gdzie lipy aakacje klony - dramat, przeciez choinki malo daja cieni
  ~Apis0909999 /2020-01-30 14:52
 • Już po zimie ;)
  Tylko kilkanaście godzin śniegu raz w sezonie (roku). Ale mamy zimy :) Raczej śnieg jest teraz anomalią niż normą w zimę.
  ~Nick /2020-01-30 14:40
 • Klęska :-)
  Ot i cała obecna Polska, poprószyło śniegiem i już 18 000 odbiorców bez prądu. Co by się stało przy powtórce "zimy stulecia" ?
  kubat /2020-01-29 12:29
 • pogoda
  A we Wrocławiu jak śniegu nie było , tak nie ma.
  ~p62 /2020-01-29 12:02
 • Zima?
  To trochę śniegu na zdjęciach nazywacie zimą? Ot poprószyło i tyle.
  Majkiel_999 /2020-01-29 11:40

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...