Informacje
 • "Złapał mnie zębami i rzucił jak pies rzuca kotem". Niedźwiedź zaatakował mężczyznę

  11-03-2015 09:34 Bieszczadzkie niedźwiedzie budzą się z zimowego snu

  Niedźwiedzie w Bieszczadach wykazują się w tym sezonie dużą aktywnością

  fot. Shutterstock, Film: TVN 24

  W Bieszczadach mężczyzna został zaatakowany przez niedźwiedzia. - Schowałem się za drzewo, ale łapą mnie uderzył w głowę - relacjonuje zdarzenie poszkodowany. Fachowcy radzą, co należy zrobić w trakcie bliskiego spotkania z tym groźnym zwierzęciem.

  Do incydentu doszło w okolicach wsi Buk i Terka, na południe od Zalewu Solińskiego. Zwierzę rzuciło się na mieszkańca wioski, który spacerował po lesie. Mężczyzna trafił do szpitala, ale obrażenia nie były poważne.

  - Usłyszałem ryk i z gawry wyskoczył niedźwiedź. Gdy tylko go zobaczyłem wiedziałem, że będzie atakował - Opowiada Kazimierz Kwiatkowski, poszkodowany. - Schowałem się za drzewo, ale łapą mnie uderzył w głowę. Potem złapał mnie zębami i rzucił tak jak pies rzuca kotem - wspomina Kwiatkowski.

  W obronie własnej

  Zwierzę prawdopodobnie odczuwało niebezpieczeństwo ze strony człowieka, ponieważ ono boi się ludzi w takim samym stopniu jak my ich.

  - Byłą to normalna reakcja, najprawdopodobniej wynikająca z poczucia zagrożenia - informuje Grzegorz Łukaciejewski z Nadleśnictwa Cisna.

  Padnij twarzą do ziemi

  Wędrując po Bieszczadzkich lasach możemy trafić na niedźwiedzia. Specjalista podpowiada jak należy się zachować w trakcie bliskiego spotkania z tym groźnym zwierzęciem.

  - Jeśli znajdujemy się w bliskim kontakcie z niedźwiedziem to fachowcy twierdzą, że najlepiej rzucić się twarzą do ziemi i osłonić dłońmi głowę, a następnie poczekać, aż zwierzę przestanie się nami interesować - naucza Edward Marszałek z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • TAKI MAMY KLIMAT
  heh latwo powiedziec ja panicznie boje sie takich spotkan i psow / zawsze zachowuje sie irracjonalnie , panikuje , i robie glupie instynktowne zeczy oduczylismy sie zycia w lesie to teraz za to bedziemy placic chyba
  jan_kowalski /2015-03-15 20:48
 • komedia
  ...a najbardziej lubie czytac wasze komentarze :D
  *" machac nogami(..) z cyrku"
  *skacowany student
  *relacja niedzwiedzia..
  i madrosci przerazonych turystow w warszawszkich apartamentach
  ~sasiedniegoNDLesnictwaLubicielka /2015-03-12 19:03
 • "spacerował"
  Akurat! Pewnie kłusował, bo przecież grzybów i jagod o tej porze nie ma. Miał szczęście.
  kartka77 /2015-03-12 04:55
 • ...
  wy tak tu pierdo... ze czytac sie nieche .. spotkalbys go na drodze to ze strachu zapomnialbys jak sie nazywasz a nie wy piszecie o poradnikach jakis matoly... i przed nim nie uciekniesz metody co ty bajki ogladasz nadal widze..i to misia on tam mieszka baranie jeden..
  ~okr28 /2015-03-12 00:36
 • A oto relacja niedźwiedzia
  Leżę sobie skacowany, po imprezie z kumplami, którzy też już się obudzili po zimie. Łeb mnie nap... la, a tu nagle coś lezie, a tupie, a szeleści zeschłymi liśćmi. Jak się nie wkurzyłem, wybiegłem z domu, intruza za fraki i przekonałem, aby sobie szybko poszedł gdzie indziej.
  ~WWm /2015-03-12 00:14

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez kilka dni temperatura nie wszędzie zdoła przekroczyć chociażby 20 stopni. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...