Informacje
 • "Absolutnie u nas nie widać zimy".
  Co więcej - wiosna może przyjść w lutym

  04-01-2018 08:02 Prognozy nie przewidują chłodnej zimy

  Zima będzie "ekstremalnie ciepła"

  Foto: magnetismus/Visual hunt (CC BY); Film: TVN24

  Ci, którzy czekają na opady śniegu, mogą się poczuć rozczarowani. Prognozy długoterminowe dla Europy przygotowane przez Amerykanów i Rosjan mówią o tym, że tegoroczna zima będzie "ekstremalnie ciepła". Wiosna może przyjść już w lutym.

  Zima rozpoczęła się bardzo ciepło i taka właśnie temperatura się utrzymuje. Maksymalne wartości widziane na termometrach dochodzą do 8-10 st. C. Już w czwartek o poranku w Polsce miejscami temperatura dochodziła do 7 stopni Celsjusza.

  - Wiem, że to przestało już trochę dziwić, bo od początku zimy mamy nietypową temperaturę. Na razie tak będzie, nie widać ochłodzenia - powiedział prezenter pogody TVN Meteo Tomasz Wasilewski. - Absolutnie u nas nie widać zimy - dodał.

  Ciepło nawet przez całą zimę

  - Powstające kolejne prognozy mówią o tym, że to będzie wyjątkowa zima, kolejna zresztą - poinformował Wasilewski. Zaznaczył, że w pogodzie szykują się zaledwie epizody zimowe. Na ogół temperatura będzie okazywać się bardzo wysoka, dużo wyższa niż zwykle o tej porze roku.

  Długoterminową prognozę pogody dla zachodniej części swojego kraju przygotowali Rosjanie. Pokrywa się ona ze wcześniejszymi przewidywaniami Amerykanów. Według nich styczeń i luty to będą ekstremalnie ciepłe miesiące jak na nasz klimat. Rosjanie potwierdzają takie przewidywania. W przekonaniu synoptyków do Europy Środkowo-Wschodniej wiosna ma przyjść już w drugim miesiącu roku.

  - W lutym średnia dobowa temperatura będzie taka, jak zwykle pod koniec marca - przedstawił prognozę Wasilewski. - To by znaczyło, że będzie bardzo ciepło - zaznaczył.

  W ciągu dnia do 8 stopni

  W czwartek rano na radarach było widać liczne miejsca, gdzie występowały przelotne opady deszczu.

  - Na północ od Polski znajduje się centrum niżu, który przynosi tę ciepłą, wilgotną pogodę - tłumaczył Wasilewski.

  Po godzinie 6 mróz odnotowano jedynie w górach - np. na Kasprowym Wierchu temperatura sięgała -6 st. C. W ciągu dnia temperatura wyniesie maksymalnie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 na Dolnym Śląsku. Prędkość porywów wiatru dojdzie do 60 kilometrów na godzinę.

  W przyszłym tygodniu temperatura ponownie może podskoczyć do 12 st. C.

  Posłuchaj całej prognozy

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Ograniczenie emisji , słabi będą ograniczać sie bardziej
  No to sie zacznie , karzą nam pozamykać wszystkie kopalnie i 50 % mniej konsumpcji albo sami to zrobią . Nikt o zdrowych zmysłach nie pozwoli zęby za jego życia załkało Nowy Jork przecież .
  ~Rafal /2018-01-05 10:57
 • A tak grozili
  A tak grozili że będzie zima stulecia w tym roku. Synoptycy i ich wróżenie z fusów :)
  ~Daniel /2018-01-05 06:10
 • Bzdury o szkodliwości ciepłej zimy
  Jak słucham czy czytam opowieści, że ciepła zima to samo zło bo nie wymrozi tego czy tamtego pytam: Co z Belgią, Holandią, UK czy inną Hiszpanią i Portugalią? Tam nie ma zim takich jak w Rosji i jakoś te nie wymrożone bakterie czy inne robactwo nie zabija ludzi! Czemu akurat w Polsce bez mrozu wymrzemy jak Marsjanie w "Wojnie światów"?
  ~Ufek /2018-01-04 21:35
 • Tak tak prognozy amerykanow
  No jak bedziemy patrzec na te prognozy amerkanow to bedziemy juz za tydzien w sandalach chodzic a w lipcu buty zimowe zalozymy teraz mowia ze wiosna w lutym przyjdzie a dopiero co w pazdzierniku pisali jaka to sroga zima ma do nas przyjsc opady sniegu itp a tymczasem to u nich jest taka zima. Poza tym oby tak dalej mi taka pogoda nie przeszkadza
  ~nerwus /2018-01-04 20:36
 • zima stulecia
  a miała byc zima stulecia ponoć
  ~arktos /2018-01-04 20:19

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie na skraju niżu Zehra znad Zatoki Ryskie...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...