Informacje

 • Arktyczne powietrze napłynie do Polski.
  Możliwe są zawieje śnieżne

  16-03-2018 16:12

  Prognoza pogody na pięć dni

  Śnieg popada miejscami intensywnie

  Shutterstock

  Zimowa aura utrzyma się miejscami przez kolejne dni. Śnieżnie i chłodno będzie przeważnie na południu kraju. Powieje również dość silny, porywisty wiatr.

  W ciągu najbliższej doby północna Polska będzie w zasięgu wyżu znad Skandynawii, natomiast południowa pod wpływem zatoki niżowej i frontu atmosferycznego. Napłynie zimne, arktyczne powietrze z północnego wschodu. Dość silny i porywisty wiatr wzmagać będzie termiczne odczucie zimna.

  Przed niebezpiecznymi zjawiskami ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wydano ostrzeżenia dla wielu województw południowej i centralnej Polski.

  Zimowy weekend

  Sobota w większości kraju będzie śnieżna. Tylko na północy niebo pozostanie pogodne. Temperatura maksymalna wyniesie od -4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do zera stopni na Nizinie Szczecińskiej. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje ze wschodu, w porywach z prędkością do 60 kilometrów na godzinę. Mogą powstawać zawieje śnieżne.

  Ostatni dzień tygodnia niemal w całej Polsce będzie pogodny. Jedynie w regionach południowych popada śnieg. Będzie jednak zimno. Termometry wskażą maksymalnie od -5 st. C na południu do 2 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, wschodni. W porywach rozpędzi się do 55 km/h. Może powodować zawieje.

  Poniedziałek ze spokojniejszym wiatrem

  Na południu wystąpią opady śniegu, w pozostałych regionach będzie pogodnie. Odnotujemy maksymalnie od -5 st. C na Podkarpaciu do 4 st. C na Pomorzu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu.

  Wtorek z przelotnym śniegiem

  Przelotnie popada śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 st. C na Podkarpaciu do 3 st. C na Pomorzu. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północny.

  Środa przeważnie pogodna

  Na północy Polski wystąpią opady śniegu i deszczu ze śniegiem. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -1 st. C na Podkarpaciu do 6 st. C na Pomorzu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Zgroza
  -2, niesamowity mróz. Jak my to przeżyjemy.
  Michał800 /2018-03-17 09:31
 • cuda?
  Oj co to bedzie soli brak wszystko w kielbasach,oj,oj,oj pomozecie chyba tak.
  ~bimber /2018-03-16 16:36

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Objęła nas zewsząd fala upałów. "Polska ledwie dyszy z gorąca, panują warunki at...

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki w sierpniu jeszcze nie raz odwiedzi Polskę....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska będzie po wpływem wyżu znad Białorusi....