Informacje

 • Atak upału. Główne uderzenie w czwartek

  08-08-2017 11:39

  Zbliża się afrykański skwar

  Zbliża się atak upału

  Przed nami wyjątkowo gorące dni. Najbardziej upalna pogoda będzie w centrum i na południu Polski.

  W drodze do naszego kraju jest już nowa fala afrykańskiego żaru. Synoptycy przewidują aż 35 stopni, ale nie wykluczają, że lokalnie temperatura będzie jeszcze wyższa.

  Z Tunezji do Polski

  Upalne powietrze, które już dziś zacznie napływać do Polski, pochodzi z północnej Afryki. Dzięki sprzyjającej cyrkulacji powietrza (wyż na wschodzie Europy, niż na zachodzie) ta gorąca masa powietrza przedostaje się przez Morze Śródziemne do południowej części kontynentu (tu będzie ponad 40 stopni), a później do centrum.

  Mapa: prognoza temperatury w Europie, środa, 9 sierpnia (model GFS)

  35 lub więcej

  Podobnie jak w czasie poprzedniej fali upałów, również i tym razem temperatura może osiągnąć lub nawet przekroczyć 35 stopni.

  ŚRODA, 9 SIERPNIA

  Upał - synoptycy przewidują temperaturę maksymalną od 26 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 33 st. C na Podkarpaciu. Przelotne opady i burze możliwe są na zachodzie i północy Polski.

  Mapa: prognoza temperatury na środę, 9 sierpnia (model GFS).

  CZWARTEK, 10 SIERPNIA

  Tego dnia nastąpi kulminacja upału - będzie od 25 st.C na Nizinie Szczecińskiej do 35 st. C na Podkarpaciu. Prawie wszędzie możliwe będą przelotne opady deszczu i burze.

  Mapa: prognoza pogody na środę i czwartek.

  PIĄTEK, 11 SIERPNIA

  Upalnie będzie jeszcze na wschodzie i południu - na Podkarpaciu przewidujemy 32 st. C. Z kolei na zachodzie Polski ochłodzi się i na Pomorzu ma być maksymalnie 21 st. C Wszędzie możliwe są przelotne opady i burze.

  Od soboty zmiana

  W sobotę gorące powietrze będzie stopniowo wypierane za nasze wschodnie granice. Temperatura ok. 30 st. C będzie możliwa już tylko w miastach na wschodzie kraju. Poza tym będzie od 20 do 25 st, C. Podobna temperatura, ale już w całej Polsce, utrzyma się również w niedzielę. Synoptycy zapowiadają tego dnia czasami opady deszczu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Nieciekawie
  Upały nie takie groźnie, gorzej wygląda duży kontrast temperatury i w związku z tym u nas niebezpieczne prognozy nawałnic !
  ~Observer /2017-08-08 15:47
 • !
  Sztuczną panikę siejecie!W naszym kraju temperatura 35 st.C latem to normalna rzecz, tak jak zimą -20 st. C...media nie mają chyba o czym pisac...niedługo zaczniecie panikować, że słońce wschodzi i zachodzi....
  ~ffdf /2017-08-08 12:51
 • Gorąco
  Z tej Afryki to nic dobrego nie napływa do Europy !
  ~Aha /2017-08-08 12:39
 • jesień idzie...juuuupi
  Co roku współczuję tym co mieszkają na wschodzie w okolicy Rzeszowa.Masakrę mają! U mnie dziś wg prognoz miało być 30,ale na razie to wieje chłodem...i dobrze.
  ~mimi /2017-08-08 12:11

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

Polska leży w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. ...