Informacje
 • Będzie coraz cieplej. W połowie miesiąca nawet 15 stopni

  04-03-2012 16:23 Długoterminowa prognoza pogody
  Będzie coraz cieplej. W połowie miesiąca nawet 15 stopni

  Będzie się robić coraz cieplej

  TVN Meteo/sxc.hu

  Przez najbliższe dwa tygodnie pogoda będzie się robić coraz bardziej wiosenna. Według prognozy długoterminowej czeka nas spore ocieplenie. Już pod koniec tego tygodnia będziemy mogli liczyć na dodatnie temperatury w całym kraju. W połowie miesiąca natomiast w najcieplejszych miejscach termometry pokażą nawet 15 stopni C.

  Na początku tygodnia w całym kraju będzie słonecznie, jedynie na wschodzie kraju może się trochę chmurzyć, a na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu lokalnie możliwy słaby śnieg.

  Wpływ wyżu znad Skandynawii sprawi, że bedzie dosyć chłodno. Najniższe temperatury bedą we wschodnich województwach - w najcieplejszych momentach dnia wyniosą -2 i -3 st. C. W centrum kraju osiągną najwyżej 3 st., a na zachodzie 6-7 st.

  Od czwartku dodatnie temperatury

  Po czwartku pogoda zacznie sie zmieniać. W większości kraju zrobi się pochmurno z opadami śniegu i śniegu z deszczem, wolny od nich pozostanie tylko północny wschód. Temperatury maksymalne będą dodatnie: od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Dolnym Śląsku.

  W weekend 10-11 marca temperatury zaczną wyraźnie rosnąć. Będzie to zauważalne zwłaszcza na zachodzie kraju - tam w najcieplejszych godzinach sięgną 8-9 st. Na wschodzie utrzymają się w poblizu zera.

  W połowie miesiąca powyżej 10 stopni

  W kolejne dni sukcesywnie będzie się robić coraz cieplej. Na zachodzie termometry będa pokazywać 11, 13, a w połowie tygodnia nawet 15 stopni. Mieszkańcy wschodnich rejonów będa się musieli zadowolić nieco skromniejszymi wartościami: 2, 5 do 7 stopni.

  W końcu tygodnia ten wzrost temperatur lekko się zatrzyma. termometry pokażą wtedy najwyżej 6 stopni w najchłodniejszych rejonach, a 12-13 w najcieplejszych. Natomiast niedziela 18 marca i początek następnego tygodnia znów będą cieplejsze: od 7 do 15 stopni.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Co to ma być?
  Wchodzę na pogodę długoterminową i widzę marzec.......nieźle. Ciekawe ile czeszą informatycy Tvn Meteo za wprowadzanie ludzi w błąd, nie wspomnie tutaj o synoptykach, którzy dokłądnie 2 tygodnie temu przepowiedzieli że w święta będzie 23 stopnie na plusie. Jedynie pogoda do góra 3 dni Wam się sprawdza, a sprawdalności pogody na poziomie 90 % tto chyba bierzecie z sufitu.
  ~Marcin /2012-04-08 13:37
 • błędne daty
  pogoda długoterminowa chyba na marzec bo w IV poniedziałek jest 2.04. Oj ktoś po uszach dostanie. Proszę zmienić daty i od razu prognozę na nieco cieplejszą, szczególnie dla Olsztyna :)
  ~Jola /2012-04-02 16:31
 • Wiosna
  Ciesze się ,że przyjdzie wiosna nareście słońce i ciepło a potem lato gorące i oby było więcej słonecznych chwil
  ~Patryk /2012-03-07 14:17
 • Tragedia pod Szczekocinami
  Przyczyną tych sytuacji wq mnie była mgła , która ograniczyła w nocy widoczność i spowodowała tragędie . Wg mnie premier Tusk powinien inwestować dla Polski w meteorologię , systemy alarmowe pogodowe ,ekipę łowcy burz i tornad i wiele funkcji i urządzenia meteorologiczne. Bo duży jego brak przynosi w kraju wiele minusów
  ~Storms1313 /2012-03-06 11:54
 • wiosna
  Juz ie moge sie doczekac cieplego dnia :D
  ~endo /2012-03-06 11:23

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Austrii przemieści się nad Niemcy, a strefa opad...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...