Informacje
 • Będzie grzało i grzmiało. Żaden turysta nie zmarznie, ale wielu zmoknie

  19-06-2014 22:02 Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów na świecie

  Dla wielu popularnych kurortów w Europie i na świecie zapowiadane są 30-stopniowe upały i burze

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  W piątek we wszystkich popularnych regionach turystycznych na świecie i w Europie będzie mniej lub bardziej gorąco - termometry wskażą od około 20-30 st. C do nawet powyżej 40 st. C. Jednak nie wszędzie niebo będzie pogodne i czyste. W wielu, szczególnie europejskich kurortach, niebo przysłonią ciemne chmury i niewykluczone są gwałtowne burze.

  W piątek na Wyspach Kanaryjskich pogoda dopisze - termometry wskażą 22-23 st. C, a chmur na niebie będzie niewiele. Nieco chłodniej będzie na portugalskiej wyspie Funchal, gdzie utrzyma się umiarkowane zachmurzenie i temperatura 17 st. C. W części kontynentalnej niebo będzie czystsze a termometry wskażą 21-24 st. C. Cieplej będzie po drugiej, hiszpańskiej stronie Półwyspu Iberyjskiego, gdzie utrzyma się temperatura 24-27 st. C.

  Europejskie burze i upały

  Gorąco będzie także na Lazurowym Wybrzeżu, gdzie termometry wskażą od 24 st. C w Cannes do 28 st. w Perpignan. Niestety - wartościom bliskim 30-stki towarzyszyć będą gwałtowne, przejściowe burze. Gorąco będzie także we Włoszech (24-28 st. C), jednak burze pojawią się tylko na północnym wschodzie. Na zachodzie, w Sassari, Cagliari, a także na południu w Marsali, Palermo oraz w Syrakuzach utrzyma się pogodna i słoneczna aura.

  Grzmieć będzie także po drugiej stronie Morza Adriatyckiego, nad którym utrzyma się temperatura od 23 st. C w Dubrowniku do 28 st. C w Rovinj i Rijece.

  Burze pojawią się także na północy Grecji, w regionie Saloników, Kalamarii i Parali. Poza tym będzie pogodnie i upalnie - temperatura sięgnie od 26 st. C w Korfu do 32 st. C w Retimno i 34 st. C w Larnace na Cyprze.

  Afrykański skwar

  Upał na poziomie 29-37 st. C meteorolodzy prognozują natomiast dla wybrzeża Turcji. Z kolei w Izraelu temperatura sięgnie od poziomu 31 st. C do nawet 41 st. C. Wysokie wartości prognozowane są także dla Egiptu - w Aleksandrii termometry wskażą 34 st. C, w Hurghadzie 37 st. C, a w Szarm el-Szejk 40 st. C.

  Odrobinę mniej gorąco będzie na tunezyjskim wybrzeżu (29-30 st. C) oraz w Maroku (22-23 st. C). Z kolei w regionie Zatoki Meksykańskiej meteorolodzy prognozują gwałtowne burze i temperaturę 31-33 st. C. Opady deszczu i temperatura 30-37 st. C spodziewane są także na Malediwach oraz w Sri Lance i Indiach. Podobne wartości, oscylujące na poziomie od 32 st. C do 39 st. C oraz gwałtowne burze pojawią się także w Tajlandii i Indonezji.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez kilka dni temperatura nie wszędzie zdoła przekroczyć chociażby 20 stopni. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...