Informacje
 • Będzie padać, ale na horyzoncie widać także powrót mrozu

  09-02-2019 16:20 Prognoza pogody na najbliższe dni

  Popada deszcz i sypnie śnieg

  freddie marriage/unsplash

  Na najbliższe dni synoptycy prognozują powrót opadów śniegu. Pod koniec nadchodzącego tygodnia może też chwycić mróz. Miejscami silniej powieje.

  Na niedzielę synoptycy zapowiadają zmienne zachmurzenie. Na północy i zachodzie kraju możliwe są opady deszczu o natężeniu do 5 litrów na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 st. C w Małopolsce. Z południa powieje umiarkowany i dość silny wiatr, okresami w porywach do 70 kilometrów na godzinę. Ciśnienie spadnie, w południe na barometrach zobaczymy 994 hPa.

  Silniej powieje

  W poniedziałek synoptycy prognozują duże zachmurzenie z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura wyniesie maksymalnie od 3 st. C na Podlasiu do 7 st. C na Podkarpaciu. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, powieje z zachodu. Rozpędzi się w porywach do 60 km/h.

  Wtorek pod znakiem śniegu

  We wtorek możliwe jest zmienne zachmurzenie. Na Śląsku i w centrum kraju popada śnieg. Termometry pokażą maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Z północnego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr. Okresami w porywach osiągnie ponad 60 km/h.

  Środa zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na zachodzie Polski możliwe są opady deszczu i śniegu. Termometry wskażą maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Powieje z północnego zachodu.

  Bezchmurny czwartek

  Synoptycy prognozują pogodny czwartek. Termometry pokażą maksymalnie od -1 st. C na Podkarpaciu do 2 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Z północy powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...