Informacje
 • Będzie padać, miejscami intensywnie. Na termometrach do 26 stopni

  07-09-2019 15:09 Prognoza pogody na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock | Video: TVN24

  Najbliższe dni w wielu regionach upłyną pod znakiem deszczu. Miejscami prognozowane są opady o silnym natężeniu, lokalnie może także zagrzmieć.

  Niedziela przyniesie pochmurną aurę z niewielkimi przejaśnieniami. Pojawią się również opady deszczu rzędu do 5 litrów na metr kwadratowy. Na krańcach wschodnich oraz w Tatrach i Beskidach należy spodziewać się burz z opadami do 10-20 l/mkw oraz porywami wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. Termometry pokażą maksymalnie od 16 stopni Celsjusza na Pomorzu zachodnim do 24 st. C na Podkarpaciu. Ze zmieniających się kierunków powieje przeważnie słaby, miejscami umiarkowany wiatr.

  Popada, miejscami silnie

  Poniedziałek będzie pogodny jedynie na krańcach wschodnich. W pozostałych regionach dzień zapowiada się pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami i opadami deszczu. We wschodnich częściach kraju niewykluczone są burze z opadami do 10-20 l/mkw oraz porywami wiatru osiągającymi do 60-80 km/h. Temperatura maksymalna sięgnie od 17 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 26 st. C na Podkarpaciu. Słabo i umiarkowanie powieje ze zmiennych kierunków.

  We wtorek północne regiony kraju muszą spodziewać się opadów. Na Pomorzu Zachodnim popada szczególnie intensywnie - w ciągu dwunastu godzin może spaść do 30 l/mkw deszczu. W reszcie kraju będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 16 st. C na Pomorzu do 22 st. C na Podkarpaciu. Południowo-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

  Do 26 stopni

  W środę na niebie zobaczymy małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 25 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z kierunków zmiennych.

  W czwartek we wschodnich regionach prognozowane są przelotne opady deszczu. W reszcie kraju na niebie wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 22 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 26 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Jesień zacznie się w poniedziałek ciepłą pogodą, która utrzyma się przez kilka d...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem klina wysokiego ciśnienia łączącego dwa wyże - znad Atla...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...