Informacje

 • Będzie ślisko. IMGW ostrzega przed opadami marznącymi

  13-02-2019 10:00

  Sprawdź, gdzie wydano alerty

  Prognoza pogody na niedzielę Foto: j_silla/Visualhunt (CC BY 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niebezpiecznymi opadami marznącymi. Obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia oraz orientacyjna prognoza zagrożeń.

  Na środę spodziewane jest wystąpienie słabych opadów śniegu, przechodzących w deszcz, przejściowo marznący i powodujący gołoledź. Alerty pierwszego stopnia wydano w województwach warmińsko-mazurskim, mazowieckim (w powiatach: żuromińskim, mławskim, przasnyskim, ostrołęckim, Ostrołęka, ostrowskim, wyszkowskim, pułtuskim, ciechanowskim) oraz podlaskim (w powiatach: grajewskim, kolneńskim, łomżyńskim, Łomża i zambrowskim).

  Będą obowiązywać do godziny 12 w środę.

   

  Orientacyjna prognoza zagrożeń

  W środę IMGW może wydać alerty przed marznącymi opadami także w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskimśląskim, małopolskim i podkarpackim.

  Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

  Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Czym jest orientacyjna prognoza zagrożeń?

  Według definicji IMGW prognoza zawiera orientacyjną informację o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych i nie określa dokładnego czasu wystąpienia zjawiska.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Nietypowo wysoka jak na luty temperatura utrzyma się jeszcze przez kilka dni, a ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Dorit znad Bałkanów...