Informacje

 • Burze mogą być gwałtowne.
  Ostrzeżenia w pięciu województwach

  18-06-2018 10:37

  Sprowadzą ulewny deszcz, możliwy grad

  Prognoza pogody na dziś Foto: pixabay.com | Video: TVN24

  W poniedziałek mieszkańcom wschodniej części kraju będą towarzyszyć burze, które sprowadzą ulewny deszcz i porywisty wiatr, a miejscami może spaść grad. Przed gwałtowną aurą ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

  W poniedziałek we wschodniej połowie kraju ciepłe powietrze może sprzyjać rozwijaniu się gwałtownych zjawisk burzowych. IMGW ostrzega mieszkańców pięciu województw.

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami

  WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

  IMGW prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu rzędu 15-25 litrów na metr kwadratowy. Może powiać z prędkością do 65 kilometrów na godzinę. Miejscami może spaść grad.

  Ostrzeżenie obejmuje powiaty: przasnyski, ostrołęcki, makowski, ciechanowski, pułtuski, legionowski, nowodworski, płoński, sochaczewski, warszawsko-zachodni, pruszkowski, grodziski oraz żyrardowski.

  Alert obowiązuje w poniedziałek od godziny 13 do 21.

  WOJEWÓDZTWO PODLASKIE

  Między godziną 14 a 22 w poniedziałek może spaść od 15 do 25 l/mkw. deszczu, miejscami do 30 l/mkw. Wiatr będzie osiągał prędkość do 65 km/h. Niewykluczone są opady gradu.

  Alert obejmuje powiaty: suwalski, Suwałki, sejneński, augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, Łomża, zambrowski, wysokomazowiecki, moniecki, sokólski, białostocki i Białystok.

  WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE

  W poniedziałek od 13 do 21 może spaść od 15 do 25 l/mkw. deszczu, lokalnie do 30 l/mkw. Prędkość wiatru może dochodzić do 65 km/h. Gdzieniegdzie może spaść grad.

  Alert obejmuje powiaty: gołdapski, węgorzewski, giżycki, olecki, ełcki, piski, mrągowski i szczycieński.

  WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

  W części województwa wystąpią burze z opadami deszczu do 20 l/mkw., miejscami do 30 l/mkw. oraz porywami wiatru do 75 km/h. Możliwe, że lokalnie spadnie grad.

  Ostrzeżenie obowiązuje w powiatach: chełmskim, krasnostawskim, hrubieszowskim, tomaszowskim, zamojskim, biłgorajskim, janowskim oraz Zamościu i Chełmie.

  Alert jest ważny w poniedziałek w godzinach 15-23.

  WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE

  Od godziny 11 do 20 w poniedziałek prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu rzędu 15-20 l/mkw. oraz porywami wiatru do 65 km/h.

  Ostrzeżenie obejmuje powiaty: stalowowolski, niżański, tarnobrzeski, mielecki, kolbuszowski, dębicki, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, leżajski, przeworski, lubaczowski, jarosławski, łańcucki, przemyski, Przemyśl, brzozowski, strzyżowski, jasielski, krośnieński, Krosno, sanocki, leski i bieszczadzki.

   

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Przy ostrzeżeniu pierwszego stopnia, najniższym w trzystopniowej rosnącej skali, przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W ostatnich dniach mamy do czynienia z piękną, słoneczną pogodą. Trochę chłodnie...

Tomasz Wasilewski

alt

Do połowy października będzie ciepło, a na południu Polski nawet ponad 20 stopni...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie pod wpływem wyżu Wolfgang znad Holandii...