Informacje

 • Burze z gradem. Prognoza ostrzeżeń

  06-09-2018 11:33

  IMGW może wydać ostrzeżenia

  Może spaść grad

  Shutterstock

  W czwartek na wschodzie kraju może zrobić się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje wydanie ostrzeżeń pierwszego stopnia dla trzech województw.

  Jak informuje synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, Polska pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia związanego z układem niżowym znad Morza Czarnego. Nad krajem rozciąga się - od Zatoki Gdańskiej i Warmii, przez Mazowsze, po Lubelszczyznę i Podkarpacie - słabo aktywny front atmosferyczny. Front uaktywni się w godzinach popołudniowych szczególnie nad południowo-wschodnią Polską.

  IMGW może alarmować

  W województwach lubelskim, podkarpackim i małopolskim prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 15 litrów na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 65 kilometrów na godzinę. Lokalnie mogą pojawić się opady gradu. Unton-Pyziołek podkreśla jednak, że w woj. podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim i małopolskim miejscami mogą wystąpiąć opady deszczu do 30 l/mkw. oraz porywy wiatru do 80 km/h. W górach i na obszarach podgórskich możliwe są krótkotrwałe oberwania chmury.

  Czym jest prognoza zagrożeń

  Prognoza zagrożeń to prognoza na okres trzech kolejnych dni zawierająca informację o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego. Jeżeli w tym czasie sytuacja pogodowa rozwinie się w przewidywanym wcześniej niekorzystnym kierunku, zostanie wydane ostrzeżenie meteorologiczne.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni do Polski napłynie arktyczne powietrze i zrobi się zimno, a w niekt...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Gotthard z centrum nad Fin...