Informacje

 • Burze z gradem. Wydano ostrzeżenie dla Warmii i Mazur

  18-08-2018 15:01

  IMGW wydał alert

  Zjawiska burzowe mogą być gwałtowne

  VisualHunt (CC BY 2.0)/mrpbps

  Aktywny front burzowy przynosi w sobotę wyładowania atmosferyczne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed zjawiskiem.

  Polska znajduje się pod wpływem układu niżowego z centrum nad Morzem Norweskim. Związany z nim jest chłodny front atmosferyczny, który w sobotę będzie wędrował przez Polskę.

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia

  IMGW prognozuje w woj. warmińsko-mazurskim we wszystkich powiatach z wyjątkiem gołdapskiego, oleckiego i ełckiego burze z deszczem 10-15 litrów na metr kwadratowy, lokalnie do 25 l/mkw. oraz porywami wiatru dochodzącymi do 70 kilometrów na godzinę. Może też spaść grad. Alert wygaśnie o godzinie 22.

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Ostrzeżenie pierwszego stopnia "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej."

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Procesy naturalne na lądzie, w wodzie i w powietrzu decydują o życiu na Ziemi. W...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepłe dni - z temperaturą powyżej 20 stopni - od tego weekendu będą rzadkością....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie pod wpływem wyżu Schorse znad Rumunii....