Informacje
 • Chłód i burze, również z gradem. Co nas czeka w pogodzie

  11-05-2019 16:01 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na kolejne dni Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: TVN24

  W pogodzie będzie się działo. Nowy tydzień przyniesie ochłodzenie - miejscami temperatura ledwie przekroczy 10 stopni Celsjusza. Wyładowania atmosferyczne pojawią się codziennie.

  Polska znajduje się w obszarze obniżonego ciśnienia związanym z układami niżowymi znad Finlandii, Polski i Włoch. Nad krajem przemieszczą się fronty atmosferyczne. Kraj pozostanie w ciepłej masie powietrza polarnego, tylko nad zachodnie regiony i Pomorze napłynie chłodniejsze powietrze polarne.

  W niedzielę w całym kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Tylko na Pomorzu Zachodnim nie powinno padać. Na pozostałym obszarze kraju z zachodu na wschód przemieszczać się będą opady deszczu rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy. W centrum, na południu i wschodzie może zagrzmieć. Termometry pokażą od 12 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, przez 17 st. C w centrum kraju, po 21 st. C na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Wiatr na wschodzie będzie południowo-wschodni, w pozostałych regionach - północno-zachodni. Powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie, a w burzach porywy mogą osiągać do 90 kilometrów na godzinę.

  Ochłodzenie

  Poniedziałek upłynie pod znakiem umiarkowanego i dużego zachmurzenia, możliwe są przelotne opady deszczu rzędu 5 l/mkw. Na wschodzie niewykluczone są burze, mogą im towarzyszyć opady dochodzące do 20 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 12 st. C na północnym wschodzie i w centrum kraju po 15 st. C na Podkarpaciu. Z północnego zachodu nadciągnie słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W burzach powieje z prędkością do 90 km/h.

  Na wtorek synoptycy prognozują kontynuację umiarkowanego i dużego zachmurzenia. Na południu i w centrum kraju popada do 5 l/mkw., a w górach może zagrzmieć. Termometry pokażą od 10 st. C na Śląsku, przez 14 st. C w centrum kraju, po 16 st. C na wschodzie. Wiatr powieje z północnego wschodu, umiarkowanie. Okresami jego siła będzie się wzmagać w porywach do 60 km/h., a podczas burz nawet do 90 km/h.

  Zagrzmi, spadnie grad

  Środa zapowiada się pochmurnie, jest jednak szansa na przejaśnienia. Spodziewane są opady deszczu rzędu 10-20 l/mkw, a na południu burze. Tylko na północnym zachodzie nie powinno padać. Termometry wskażą od 13 st. C na Śląsku, przez 16 st. C w centrum kraju, po 17 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie północno wschodni, słaby i umiarkowany. W burzach porywy mogą wynieść do 90 km/h.

  W czwartek zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami, okresami wystąpią opady deszczu do 10-20 l/mkw. Na wschodzie i w centrum kraju synoptycy prognozują burze z gradem. Temperatura wyniesie od 15 st. C na północy, przez 18 st. C w centrum kraju, po 20 st. C na Podkarpaciu. Północny i północno-wschodni wiatr będzie wiać umiarkowanie i dość silnie. Największą prędkość osiągnie w burzach - do 90 km/h.

  Utrudnienia pogodowe w kolejnych dniach

  Zgodnie z prognozą synoptyków, w piątek czeka nas kontynuacja przelotnych opadów deszczu rzędu 10-20 l/mkw. oraz burze z gradem. Utrudnieniem będzie też północno-wschodni i wschodni umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. Porywy w burzach mogą osiągać do 90 km/h.

  Sobota to kontynuacja dynamicznej aury. Może popadać deszcz rzędu 5-20 l/mkw., na wschodzie kraju dodatkowo spodziewane są burze z gradem. Z północnego wschodu powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Towarzysząc burzom, może dojść do 90 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • SUCHO
  Gdzie ten deszcz sucho już o 2 miesięcy
  ~BEZ DESZCZOWY /2019-05-12 15:27
 • ...
  Kiedy będzie ciepło?? Ciągle deszcze jesienne raczej niż wiosenne. Korzonki mnie bolą od tego zimna i chłodu w powietrzu. To nie jest pogoda na tą porę roku.
  ~xvbadgnbargdn /2019-05-12 10:22
 • Maj potrzebuje takich prognoz
  Jest to bardzo dobra prognoza na maj,tylko żeby się sprawdziła.Tutaj na północy i zachodzie ostatnie opady to tyle,co kot napłakał.Zamiast soczystej zieleni,przyroda ma kolor szary,jakby pokryta grubą warstwą kurzu.Pada ciągle w tych samych miejscach i tym razem też tak może być.Oby nie.
  ~Lech /2019-05-11 17:25

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...