Informacje
 • Chłód, krupa śnieżna, grad i burze.
  Niespokojne pożegnanie z latem

  17-09-2019 16:34 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: ventusky.com, Shutterstock | Video: TVN24

  Ostatnie dni lata zapowiadają się chłodno i wietrznie. Miejscami temperatura nie przekroczy 12 stopni Celsjusza. Synoptycy ostrzegają, że mogą pojawiać się burze, grad i krupa śnieżna.

  W środę we wschodniej części Polski prognozowany jest przelotny deszcz. Na Pomorzu miejscami wystąpią burze z opadami rzędu 10-30 litrów na metr kwadratowy i porywami wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. Miejscami może pojawić się grad lub krupa śnieżna (kulki lodu o średnicy 2-5 mm). W pozostałych regionach będzie pogodnie. Temperatura sięgnie maksymalnie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie z północnego zachodu. W porywach może rozpędzić się do 40-60 km/h.

  >>>SPRAWDŹ OSTRZEŻENIA IMGW

  Grad i krupa śnieżna

  W czwartek na zachodzie kraju zapanuje pogodna aura. Poza tym przelotnie popada, a na Podlasiu zagrzmi. Podczas burz spadnie do 10-30 litrów deszczu na metr kwadratowy, porywy osiągną prędkość 60-80 km/h, a lokalnie możliwy jest grad lub krupa śnieżna. Poza tym będzie pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie od 12 st. C na Suwalszczyźnie do 17 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Z północnego zachodu powieje wiatr słaby i umiarkowany.

  Na piątek zapowiadany jest przelotny deszcz na Suwalszczyźnie. W pozostałych częściach Polski będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 13 st. C na Suwalszczyźnie do 17 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

  Przelotny deszcz

  Sobota przyniesie zachmurzenie małe i umiarkowane, natomiast na Podkarpaciu spadnie przelotny deszcz. Temperatura sięgnie maksymalnie od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Ze zmiennych kierunków powieje słaby wiatr.

  Na niedzielnym niebie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Termometry wskażą maksymalnie od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z południa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...