Informacje
 • Chmury idą nad Polskę. Deszcz i burze,
  a w weekend ochłodzenie

  23-08-2018 16:28 Prognoza pogody na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock, ventusky.com | Video: TVN24

  Jeszcze w piątek miejscami będzie upalnie, temperatura może osiągnąć 32 stopnie Celsjusza. Od soboty zapowiadane jest ochłodzenie. W najbliższych dniach będą nam towarzyszyły opady deszczu i burze.

  Na piątek synoptycy prognozują zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, które będzie przemieszczać się z zachodu w głąb kraju. Wystąpią przelotne opady deszczu o sumie do 10-40 litrów wody na metr kwadratowy oraz burze z gradem. Wyładowania miejscami mogą być gwałtowne. Temperatura wyniesie od 24 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 29 st. C w centrum kraju aż do do 32 st. C w Małopolsce. Wiatr południowo-zachodni i południowy, słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie. W porywach burzowych rozpędzi się do 80-100 kilometrów na godzinę.

  Burze z gradem

  Sobota okaże się pochmurna z przejaśnieniami na północnym zachodzie i południowym wschodzie kraju. Okresami spadnie deszcz o sumie do 10-30 l/mkw. Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce prognozuje się burze z gradem. Termometry pokażą od 17 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 19 st. C w centrum kraju do 28 st. C na Podkarpaciu. Wiatr północno-zachodni, tylko na południowym wschodzie kraju południowy, okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Towarzyszący burzom rozpędzi się do 90 km/h.

  W niedzielę na zachodzie kraju wystąpi zachmurzenie małe i umiarkowane, a także duże.  Z chmur spadnie deszcz, 5-20 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 16 st. C na Podkarpaciu, przez 17 st. C w centrum kraju do 21 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie okaże się dość silny.

  Pochmurnie z opadami deszczu

  W poniedziałek zachmurzenie okaże się małe i umiarkowane, na Pomorzu i Podkarpaciu okresami wzrośnie do dużego z niewielkimi opadami deszczu, do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 st. C na Podkarpaciu, przez 22 st. C w centrum kraju do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z południowego zachodu.

  Wtorek będzie przeważnie pogodny, tylko na północy kraju prognozuje się wzrost zachmurzenia do dużego z przelotnymi opadami deszczu do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 st. C na Podlasiu, przez 23 st. C w centrum kraju do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z kierunków zachodnich, będzie słaby i umiarkowany.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...