Informacje

 • Chwila wytchnienia od upałów.
  Burze złagodnieją, ale nie odpuszczą

  21-06-2018 18:50

  Prognoza pogody na pięć dni

  Burze mogą być gwałtowne Foto: shusso/Visualhunt.com (CC BY-SA 2.0) | Video: TVN24

  W najbliższych dniach pogoda się trochę uspokoi. Odetchniemy od upałów, jednak jeszcze w piątek mogą miejscami pojawić się burze. Temperatura przekroczy 20 stopni Celsjusza na terytorium całej Polski dopiero we wtorek.

  W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem układu niżowego znad Finlandii. Nad wschodnimi regionami przemieści się chodny front atmosferyczny z burzami, który w piątek znajdzie się już za wschodnią granicą kraju. Z północnego zachodu napłynie chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie.

  Miejscami burzowo

  W piątek zachmurzenie będzie kłębiaste, umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 5-15 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni. Na zachodzie i Pomorzu mogą wystąpić burze. Tylko Podlasie, wschodnie Mazowsze, Lubelszczyzna i Podkarpaciu okażą się pogodne. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku, przez 20 st. C w centrum do 20 st. C na Podkarpaciu. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z zachodu. W porywach osiągnie prędkość do 50 kilometrów na godzinę, w burzach do 80 km/h.

  Poniżej 20 stopni

  W sobotę zachmurzenie pozostanie kłębiaste, umiarkowane i duże. Popada też przelotny deszcz do 5-10 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 16 st. C na południowym wschodzie, przez 17 st. C w centrum kraju do 18 st. C na zachodzie i północy. Wiatr okaże się przeważnie umiarkowany, okresami dość silny, zachodni. W porywach rozpędzi się do 50 kilometrów na godzinę.

  Wyrównana temperatura

  Również w niedzielę na niebie zobaczymy zachmurzenie kłębiaste, umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu do 5-15 l/mkw. Termometry wskażą maksymalnie od 17 st. C na Podlasiu, przez 19 st. C na zachodzie kraju do 20 st. C w centrum. Słaby i umiarkowany wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, okresami dość silny, z zachodu i północnego zachodu.

  Pochmurno i z deszczem

  Poniedziałek okaże się przeważnie pochmurny, wystąpią też przelotne opady deszczu do 10 l/mkw. Pogodnie będzie jedynie na północnym zachodzie. Temperatura wyniesie maksymalnie od 19 st. C na Podlasiu, przez 21 st. C w centrum do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północy.

  Powrót burz

  Tak jak w poniedziałek, we wtorek pogodnie będzie tylko na północnym zachodzie Polski. W pozostałych regionach zachmurzenie okaże się kłębiaste umiarkowane, okresami duże. Popada też deszcz, a na południu pojawią się burze z gradem. Wyładowaniom mają towarzyszyć opady do 10-20 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 st. C na Podlasiu, przez 23 st. C w centrum do 24 st. C na zachodzie. Północno-wschodni wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W burzach stanie się dość silny do 80 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Za tydzień do Polski zacznie napływać zdecydowanie zimniejsze powietrze z północ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie na skraju wyżu znad Rosji....