Informacje
 • Chwile ciepła, a potem deszcz i deszcz ze śniegiem

  05-03-2019 16:51 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni

  To będzie pogodowy kalejdoskop

  Ventusky.com/Shutterstock

  Najbliższe dni przyniosą pogodowy kalejdoskop. Najpierw czeka nas duże ocieplenie - miejscami termometry pokażą 18 stopni Celsjusza. Później temperatura spadnie i powrócą silniejsze porywy wiatru. Pod koniec tygodnia może popadać deszcz ze śniegiem.

  Środa okaże się na ogół pochmurna, możliwe są jednak przejaśnienia. Na wschodzie kraju mogą wystąpić przelotne opady deszczu, ale powinny szybko zanikać. Termometry pokażą od 1 stopni Celsjusza na Podlasiu do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje przeważnie południowy wiatr. Na wschodzie okaże się słaby i umiarkowany, a na zachodzie umiarkowany i dość silny. Rozpędzi się w porywach do 40-60 kilometrów na godzinę.

  Nawet 18 stopni

  W czwartek zachmurzenie okaże się umiarkowane i duże. Na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej popada deszcz. Temperatura wyniesie od 12 st. C na Suwalszczyźnie do 18 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany, południowy wiatr. W porywach osiągnie prędkość do 40-60 km/h.

  Jest szansa na słońce

  Piątek na północy i zachodzie okaże się pochmurny, może popadać przelotny deszcz. Poza tym powinno być pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 7 st. C na Pomorzu do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Z zachodu wiać będzie umiarkowany wiatr, może powiać z maksymalną prędkością 40-60 km/h. Silniej powieje w strefie przybrzeżnej - tam może osiągnąć 80 km/h.

  Sobota z przelotnym deszczem

  Pierwszy dzień weekendu okaże się pogodny tylko na Podkarpaciu. W pozostałych regionach popada przelotny deszcz. Temperatura wyniesie od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Podkarpaciu. Południowo-zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, okresami w porywach rozpędzi się do 40-60 km/h.

  Deszcz ze śniegiem

  Niedziela przyniesie opady deszczu, a na Podlasiu także deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, w porywach osiągnie do 60 km/h, przeważnie powieje z zachodu.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Chłodny początek grudnia to jeszcze nie zima, ale na więcej niż kilka stopni pow...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby wyż Sarena przemieści się nad Rumunię. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...